Zapasy: Medalowy weekend zawodników Dalinu

Kadeci walczyli w Międzynarodowym Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka w Rudzie Śląskiej, a młodzicy w Lubzinie w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Młodzików w Sumo

Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka - Ruda Śląska

W turnieju zapaśniczym w Rudzie Śląskiej uczestniczyło ok. stu zawodników z 11 klubów polskich, oraz zespół z czeskiego Trzinca. Na zawody przyjechało także dwóch zawodników z Gdańska – aktualnych mistrzów Polski: Miłosz Kuźnia i Krzysztof Stefan. Nasz klub pod opieką trenera Ryszarda Szpakiewicza reprezentowali: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 54 kg i Jakub Moskała w kat. wagowej do 85 kg. Krzysiek wywalczył kolejny złoty medal pokonując w finale Rafała Stachowicza z Wierzbicy, natomiast Kuba przegrał z Dawidem Mkrtchanem z Raciborza i zdobył medal srebrny.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Młodzików w Sumo - Lubzina

W turnieju sumo uczestniczyło 147 zawodników 14 klubów woj. podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. KS Dalin pod wodzą Roberta Proszkowca reprezentowali: Adrian Poradzisz i Mikołaj Łętocha w kat. wagowej do 55 kg i Jan Mastela w kat. wagowej do 70 kg. W Lubzinie również wszyscy nasi zawodnicy wywalczyli medale – każdy w innym kolorze. Złoty medal zdobył Jan Mastela wygrywając z trzema przeciwnikami, a w finale pokonał zawodnika gospodarzy Dawida Robaka. Adrian Poradzisz przegrał w finale z Michałem Worwą z Rzeszowa zdobywając srebrny medal. Mikołaj Łętocha przegrał walkę z Adrianem, a w walce o brązowy medal pokonał Mateusza Wesołowskiego z Koronowa.