Współczesne nastolatki to "dzieci social mediów"?

 

Czy rzeczywiście spędzamy tak dużo czasu w wirtualnym świecie? Postanowili to sprawdzić uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach

Często słyszymy, gdy na pokolenie nastolatków mówi się: "dzieci social mediów". Czy tak jest naprawdę? Czy rzeczywiście spędzamy tak dużo czasu w wirtualnym świecie? Nasz zespół postanowił to sprawdzić i ku naszemu zaskoczeniu, badania wykazały, że to prawda! To było naszą inspiracją do utworzenie tego projektu-odciągniecie młodzieży od komputerów, telefonów, tabletów.

XXI wiek bardzo zmienił życie Ludzkości. Zatracając się w ,,Wirtualnym świecie” spędzamy wiele godzin korzystając z elektronicznych gadżetów. Zapominamy przy tym, jak miło można spędzić czas aktywnie, wraz z gronem znajomych.

Piątka licealistów II Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach i realizatorami projektu ,,Czas na interakcję!’’ W skład naszego zespołu wchodzą: Zuzanna Baran, Magdalena Obajtek, Krystian Spórna, Zuzanna Tokarz oraz Patrycja Woś biorą udział w w praktycznej olimpiadzie ,,Zwolnieni z Teorii”.

"Zwolnieni z teorii" to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.

Wyzwaniem uczestników jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Ułatwia to interaktywny portal, a pomagają doświadczeni mentorzy. Olimpiadę organizuje Social Wolves- start-up. Działają oni na rzecz odpowiedzialnej i kompetentnej kadry zarządzającej. Ich misją jest doświadczenie młodych prowadzeniem projektów społecznych na całym świecie.

- Projekt ,,Czas Na Interakcję” ma na celu pokazanie młodym ludziom "ciekawej okolicy", czyli wszystkich wydarzeń, które mogą ich zainteresować. Jak do nich dotrzemy? Przez internet! Dla niektórych wyda się to głupie, że chcemy ich odciągnąć od internetu, a sami działamy dzięki niemu. Jednak my chcemy zadziałać ich własną "bronią". Czy ktoś z nich zatrzyma się na ulicy i przeczyta jakieś ogłoszenie? Nie! Naszym celem nie jest narzucanie  skończenia z internetem, chcemy żeby sami dostrzegli, że jest też coś innego. Nie twierdzimy, że internet jest czymś złym. Jednak spędzamy w internecie zbyt dużo godzin Planujemy odwiedzić ciekawe miejsca z kamerą, pokazując wiele atrakcji znajdujących się w okolicy. Organizujemy akcję ,,Sweet Trip”- czyli trasę po Myślenickich kawiarniach. Będziemy także organizować konkursy o wejściówki do atrakcyjnych miejsc w Małopolsce o wszystkim informując na facebooku – wyjaśniają uczniowie.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach