Noworoczne derby: Czy Orzeł w końcu pokona Dalin? [SONDAŻ]

W poniedziałek 1 stycznia po raz dziewiąty odbędą się Noworoczne Derby pomiędzy myślenickimi klubami. W historii tej rywalizacji Orzeł ani raz nie wygrał z Dalinem

W ośmiu dotychczasowych spotkaniach piłkarze Dalinu wygrywali 5 razy. W pozostałych spotkaniach padał remis. Piłkarze Orła ani raz nie zdołali pokonać rywali z Zarabia. W ośmiu spotkaniach padło 35 goli z których 24 strzelili zawodnicy Dalinu a 11 Orła Myślenice.

Tradycję noworocznych derbów zapoczątkowano w 2010 roku. Inicjatywa wyszła od ówczesnych kapitanów Orła i Dalinu - Kamila Ostrowskiego i Szymona Cygala. W pierwszym meczu III-ligowy Dalin wygrał z A-klasowym Orłem 9:4.

Rok później mecz zakończył się remisem 3:3. W kolejnym roku o zwycięstwie zadecydował złoty gol na korzyść Dalinu (1:0), a 1 stycznia 2013 roku znów padł remis - tym razem 1:1. W 2014 roku Dalin zwyciężył 5:1, w 2015 padł remis 2:2, w 2016 lepsi okazali się piłkarze Dalinu wygrywając 2:0, natomiast rok 2017 rozpoczął się zwycięstwem Dalinu 1:0.

Jakim wynikiem zakończą się noworoczne derby 2018?

  • wygra Dalin
  • wygra Orzeł
  • mecz zakończy się remisem
  • Zobacz wyniki

W poniedziałek 1 stycznia o godz. 13 już po raz dziewiąty na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu odbędą się noworoczne derby Myślenic. Jaki wynik padnie w tym meczu?

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach