Myślenickie Derby 2018: Orzeł po raz pierwszy wygrywa z Dalinem

W noworocznym spotkaniu myślenickich drużyn po raz pierwszy od 9 lat Orzeł był lepszy od Dalinu wygrywając 3:1, chociaż w naszej ankiecie nie dawaliście mu szans

Dalin – Orzeł: 0:1 – 22 min, Krzysztof Zając (rzut karny), 1:1 – 57 min Michał Górecki (rzut karny), 1:2 Kamil Czajkowski, 1:3 Krzysztof Pyzio

Jakim wynikiem zakończą się noworoczne derby 2018?

• Głosów: 215

Do tej pory statystyka była po stronie IV-ligowca. Z 8 rozegranych spotkań Dalin zwyciężył w 5 meczach, a w trzech padły remisy. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 13 na sztucznym boisku na Zarabiu w Myślenicach, a rozpoczęcia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Zawodnicy stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, licznie zebrani kibice mogli zobaczyć bardzo ciekawe zagrania, mocne strzały oraz ciekawe zagrania techniczne, a żaden z zawodników nie odstawiał nogi. Pewnie spisywali się bramkarze, tak więc wynik przez początkowy okres meczu pozostawał bezbramkowy. Zmieniło się to w 22 minucie spotkania, kiedy to w polu karnym został sfaulowany piłkarz Orła Krzysztof Zając. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnym strzałem z 11 metrów zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Po zdobyciu gola gra się otworzyła i każdy z zespołów miał swoje szanse na zdobycie gola. Zacięta walka nie przyniosła jednak zmiany wyniku i pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem V-ligowca 1-0.

Druga połowa noworocznych derbów rozpoczęła się od ataków zespołu Dalinu. Pod bramką Marka Pajki robiło się tłoczno i dosyć groźnie. Zawodnicy Orła w międzyczasie groźnie kontratakowali. Jednak to piłkarze Dalinu na początku drugiej części cieszyli się ze zdobytej bramki. Michał Górecki (również z rzutu karnego) pokonał pewnym strzałem w lewy róg goalkipera Orła. Emocje sięgnęły zenitu. Bramka wyrównująca dodała skrzydeł podopiecznym Robert Czopka, którzy to w tej części meczu przejęli inicjatywę. Groźnie z okolic ławki rezerwowych strzelał obrońca Senderski. Publiczność nagrodziła strzał brawami.

Orzeł „przeczekał” napór Dalinu i w groźnej kontrze zdobył bramkę na 2-1. Strzelcem okazał się Kamil Czajkowski, a asystę zaliczył Krzysztof Zając. Wynik spotkania pod koniec drugiej połowy ustalił Krzysztof Pyzio. Niespodzianka stała się faktem i z pierwszego zwycięstwa w noworocznych derbach cieszyli się zawodnicy Orła Myślenice.

Paweł Biela

Tradycję noworocznych derbów zapoczątkowano w 2010 roku. Inicjatywa wyszła od ówczesnych kapitanów Orła i Dalinu - Kamila Ostrowskiego i Szymona Cygala. W pierwszym meczu III-ligowy Dalin wygrał z A-klasowym Orłem 9:4.

Rok później mecz zakończył się remisem 3:3. W kolejnym roku o zwycięstwie zadecydował złoty gol na korzyść Dalinu (1:0), a 1 stycznia 2013 roku znów padł remis - tym razem 1:1. W 2014 roku Dalin zwyciężył 5:1, w 2015 padł remis 2:2, w 2016 lepsi okazali się piłkarze Dalinu wygrywając 2:0, rok 2017 rozpoczął się zwycięstwem Dalinu 1:0. W tym roku po raz pierwszy w historii to Orzeł był górą wygrywając z Dalinem 3:1.