Kumulacja aktywności w Dobczycach

materiał promocyjny

We wrześniu ubiegłego roku ogólnopolski program po raz pierwszy zawitał do Dobczyc. Dzięki wsparciu z Fundacji Lotto młodzież poznaje nowy sport, którym jest speed-ball

Jesienią ubiegłego roku Gmina Dobczyce została zakwalifikowana do programu, dzięki zaangażowaniu Zbyszka Bizonia- mistrza polski i trenera speed-ball. Cykl pokazów nowej dyscypliny w szkołach na terenie gminy zaowocował dużym zainteresowaniem Kumulacją Aktywności. Finalnie do udziału w bezpłatnych zajęciach zostało zakwalifikowanych prawie 30 młodych ludzi.

Kumulacja Aktywności będzie realizowana do maja 2018 roku. Na zakończenie pierwszej części programu zostało zorganizowane sportowe podsumowanie, gdzie młodzież wzięła udział w zajęciach z speed-balla, zumby, wycieczce do Parku Trampolin oraz turnieju speed-ballowym.

Za nami trzy miesiące treningów. Młodzież nie tylko aktywnie uczestniczy w zajęciach, ale chce także kontynuować swoją przygodę ze speed-ballem, dlatego moim najważniejszym zadaniem jest stworzenie jak najlepszych warunków ku temu, aby się rozwijali – podkreśla trener Zbyszek Bizoń.

Pomysłodawcą i organizatorem programu „Kumulacja Aktywności” jest Fundacja LOTTO dla której sport to kluczowy obszar działania. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej poprzez umożliwienie im treningu pod okiem prawdziwego sportowego mistrza.

Program jest realizowany pod honorowym patronatem Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce - Pawła Machnickiego.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach