Sułkowice: Podczas Finału WOŚP zebrali 30 tys. zł

30 000 zł to przybliżona kwota, którą udało się zebrać podczas 26. Finału WOŚP w Gminie Sułkowice. Działały tu dwa sztaby – jeden w Sułkowickim Ośrodku Kultury z szefową sztabu Haliną Obst, drugi w szkole w Krzywaczce z szefem sztabu Grzegorzem Bochenkiem

Jak podaje SOK: „9 wolontariuszy zebrało prawie 19 tysięcy złotych na terenie Rudnika, Biertowic, Harbutowic i Sułkowic. Zbiórka przebiegła spokojnie, a ofiarodawcy za każde nawet najmniejsze wsparcie, które jest bardzo ważne, dostawali okolicznościowe serduszko. W naszym sztabie do pobicia zeszłorocznego rekordu zabrakło niewiele, padł natomiast rekord frekwencji na finałowym koncercie. W pierwszej części o godz. 15 wystąpili grupa Baletu, Tańca Nowoczesnego oraz ZT Retro. O godz. 17 na scenie z tradycyjnymi Jasełkami pojawili się Zespół Pieśni i Tańca „Elegia” Rudnik oraz Chór Seniorów. Po przedstawieniu Zespół dał jeszcze krótki koncert taneczny. Nasz Sztab w tym roku zebrał kwotę 18 450, 28 zł.”

Szefem Sułkowickiego Sztabu była Halina Obst, a pozostałymi wolontariuszami: Faustyna Mikołajczyk, Aleksandra Oliwa, Jacek Pieronkiewicz, Joanna Piwowar, Sebastian Rak, Katarzyna Rak, Izabela Surma oraz Norbert Śmiłek. Na koniec licznych przedstawień, które odbyły się w tym dniu w SOK-u, odbyła się licytacja gadżetów WOŚP takich jak koszulki, książki, płyty czy kalendarze.

W Krzywaczce 11500 zł

- Już dziewiąty raz z rzędu organizowałem w naszej szkole sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w akcji brało udział 20 wolontariuszy. W dniu finału kwestowaliśmy w Krzywaczce (pod kościołem oraz w centrum handlowym E7), a także na stacjach paliw i restauracjach w Jaworniku, Krzyszkowicach i Głogoczowie. Uzbieraliśmy łącznie ponad 11,5 tysiąca złotych (około tysiąc złotych mniej niż w poprzednim rekordowym roku) - opowiada Grzegorz Bochenek.

 

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach