Tak ulice Widokową widzi Paweł Stożek

Nie bez powodu jedna z Dobczyckich ulic nosi nazwę Widokowej. To właśnie krajobraz tego zakątka Dobczyc oraz tamtejsza przyroda uchwycone zostały w kadrze fotografa Pawła Stożka, którego prace można oglądać w dobczyckiej bibliotece

Fotografie zawisły w centrum biblioteki na specjalnie do tego przygotowanej konstrukcji. Sposób ich prezentacji, w okręgu, odnosi się do naturalnego cyklu życia opartego na kole.

Wernisaż zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną i stowarzyszenie KAT Dobczyce. Partnerem jest Stowarzyszenie Myślenicka Grupa Fotograficzna MgFoto, w której działa Paweł Stożek. Kuratorem wystawy został pan Jerzy Fedirko.

- Idea tej wystawy ma ponad 4 tysiące lat. Dwa tysiące lat przed naszą erą pojawia się w tradycji greckiej w przekonaniu, że wszystko porusza się po kole. Inispiracją naszej wystwy jest koło, które jest tradycyjnym symbolem kultury greckiej Morza Śródziemnomorskiego. Dotyczy tego co się rodzi, młodości, dojrzałości i śmierci - podczas wersnisażu wyjaśniał Jerzy Fedirko.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach