Piłka nożna: Juniorzy Młodsi Pcimianki z Pucharem Prezesa Podokręgu

Drużyna Juniorów Młodszych pisze kolejną historie. Po tym jak zespół Marka Marszalika awansował do Małopolskiej Ligi, tym razem Czarno - Czerwoni z rocznika 2001/02 okazali się najlepsi w Turnieju Halowym o Puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej

W tym roku Finał Juniora Młodszego miał zdecydowanie "jednego aktora", a był nim zespół Pcimianki. W finale nasza drużyna pokonała zespół Orła Myślenice aż 5:1 po bramkach Banika x2, Mirka x2 i Stawowego.

W ścisłym finale zagrało osiem najlepszych ekip Podokręgu Myślenice. Wśród nich dwie drużyny Czarno - Czerwonych, a także dwa zespoły Orła Myślenice, drużyna Dalinu Myślenice, ekipa Karpat Siepraw, Gościbi Sułkowice i Skalnika Trzemeśnia.

Pierwsza drużyna Pcimianki prowadzona przez trenera Marka Marszalika w całym turnieju była zespołem poza konkurencją, o czym świadczą chociażby wyniki poszczególnych spotkań. Pcimianka w finałach zaaplikowała rywalom 23 bramki tracąc przy tym zaledwie 5.

KS Pcimianka II Pcim - KS Gościbia Sułkowice 7:2 /Banik x3, Kolbiarz x2, Stawowy x2/

Czarno - Czerwoni już w pierwszym grupowym spotkaniu zaprezentowali potencjał strzelecki. Na boisku niepodzielnie panował "Banik i Spółka". Zawodnicy Pcimianki szybko rozstrzelali Sułkowiczan. Czasu wystarczyło, by do siatki rywala trafić aż siedem razy. Był to dobry początek. Pcimianie z przytupem rozpoczęli finały.

KS Pcimianka II Pcim - LKS Orzeł I Myślenice 7:0 /Banik x4, Kolbiarz, Mirek, Stawowy/

Barwy Orła Myślenice podobnie jak Pcimianki w finałach reprezentowały dwie drużyny. Starsza ekipa podopiecznych Dawida Sudra nie była wstanie nawiązać równorzędnej walki z podopiecznymi Marszalika. Pcimianie znów wysoko rozstrzelali swojego konkurenta. Golkiper z Myślenic piłkę z siatki musiał wyjmować siedmiokrotnie. Na swoje konto najwięcej trafień ponownie zapisał Maciej Banik. Po jednej dołożyli Piotr Kolbiarz, Daniel Mirek oraz obrońca Czarno - Czerwonych - Piotr Stawowy.

KS Skalnik Trzemeśnia - KS Pcimianka II Pcim 2:4 /Banik x3, Mirek/

W ostatnim spotkaniu grupowym Pcimianka zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie, a tym samym występ w finale. Cała drużyna grała wręcz koncertowo, a pod bramką Karpat ponownie spustoszenie siał Maciej Banik. Napastnik Czarno - Czerwonych "zaliczył" hattricka i tym samym już przed finałem zapewnił sobie tytuł - Króla Strzelców Turnieju.

Finał: KS Pcimianka II Pcim - LKS Orzeł II Myślenice 5:1 /Banik x2, Mirek x2, Stawowy/

Finał należał do Pcimianki. Duet napastników z Pcimia, Kolbiarz - Banik już w pierwszej minucie rozegrał akcję, którą precyzyjnym trafieniem na bramkę zamienił Maciej Banik. Nie minęła chwila, a golkiper Orła znów musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem całą akcje rozpoczął Piotr Stawowy, który zagrał wzdłuż boiska do wychodzącego na wolne pole Piotra Kolbiarza. Ten mając przed sobą obrońcę wygrał pojedynek 1 na 1 i precyzyjnie dograł futbolówkę wzdłuż bramki.

Tam składne rozegranie zamkną wspomniany Stawowy, który już wcześniej dać znać o sobie. Myśleniczanie nie potrafili się podnieść po dwóch szybko zadanych ciosach. Piłkę świetnie wprowadził Piotr Stawowy, który mijając pierwszego z obrońców, dograł do Banika, a ten przymierzył "po długim".

Czwartego gola Pcimianie zdobyli po błędzie rywala. Złe wyprowadzenie futbolówki z własnej połowy zaowocowało stratą piłki, z której skorzystał Daniel Mirek. W końcówce spotkania z placu gry odesłany został najlepszy strzelec Pcimianki - Maciej Banik. Orzeł wprowadził wówczas kolejnego zawodnika z pola w miejsce bramkarza, w celu zdobycia większej przewagi w ataku pozycyjnym. I co się stało ? Bramka padła, ale nie dla Myśleniczan tylko dla Czarno - Czerwonych.

Jednym długim podaniem Maciej Mizera minął wszystkich graczy Orła, a w idealnej sytuacji znalazł się Daniel Mirek, który mocnym uderzeniem ustalił wynik zawodów.

Klasyfikacja końcowa:
1. KS Pcimianka II Pcim
2. LKS Orzeł II Myślenice
3. KS Dalin Myślenice
4. KS Gościbia Sułkowice
5. LKS Orzeł I Myślenice
6. KS Pcimianka I Pcim
7. LKS Skalnik Trzemeśnia
8. LKS Karpaty Siepraw

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach