Kabaretowa wiosna w MOKiS: Najlepsze polskie kabarety przyjadą do Myślenic

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotował dla wszystkich miłośników kabaretu ciekawą wiosenną ofertę. W Myślenicach zagrają takie kabarety jak: Grupa MoCarta, kabaret Młodych Panów i kabaret Ani Mru- Mru. Jak zapowiada Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS szykuje się prawdziwy wiosenny maraton kabaretowy z artystami z najwyższej półki

 

Grupa MoCarta

Pierwszy wieczór kabaretowy zaplanowano na 23 marca. Zagra znana i lubiana grupa MoCarta. Na kabaretowej scenie są jedyni w swoim rodzaju i od 20 lat bawią z klasą, klasyką i humorem. Światowcy i bywalcy filharmonii, urodzeni we frakach artyści Grupy MoCarta podczas specjalnego wieczoru zaprezentują swoje najlepsze, zazwyczaj muzyczne, skecze i żarty. Widzowie dowiedzą się przy okazji, czym różnią się skrzypce od altówki, Mozart od Vivaldiego i kamerton od smyczka.

Przede wszystkim jednak widzów czeka doskonała zabawa! Muzycy opowiedzą kilka anegdot ze swojego artystycznego życia oraz zaprezentują kilka najnowszych utworów! Spotkanie z kabaretem rozpocznie się o godz. 18.30 w piątek 23 marca. Bilety w cenie 70 zł dostępne są w kasie Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Kabaret Młodych Panów

Tej formacji kabaretowej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Komicy są dobrze znani polskiej widowni. Dzięki licznym programom kabaretowym w telewizji ich żarty docierają w najdalsze zakątki. Tym razem będzie można ich zobaczyć na żywo 5 kwietna w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków.

Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele. Skecze i piosenki kabaretu prezentowane były w programach telewizyjnych na antenach Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN i innych. Spotkanie z kabaretem rozpocznie się o godz. 17.30 we czwartek 5 kwietnia. Bilety w cenie 60 zł dostępne są w kasie Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Kabaret Ani Mru-Mru

W maju w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu na finał wiosennego maratonu kabaretowego wystąpi formacja Ani Mru-Mru z programem „Ostatnie takie trio”. Jest to program kabaretowy, w którym kabaret Ani Mru-Mru mierzy się z odwiecznym pytaniem... Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było? Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku.

Wisienką na tym zabawnym torcie są kreacje aktorskie Waldemara Wilkołka, który powoli wyrasta na drugiego wicelidera tej trupy. Tytuł programu, pozornie zwiastujący zakończenie kariery, jest jedynie zapowiedzią powiększenia składu o grupę brazylijskich tancerek, prestidigitatora i kilku czołowych piłkarzy. "Ostatnie takie trio" to coś czego na pewno nie wolno przegapić...

Spotkanie z kabaretem rozpocznie się o godz. 19.30 we niedzielę20 maja. Bilety w cenie 45 zł lub 55 zł dostępne są w kasie Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

 

materiał powstał przy współpracy z MOKiS 3/2

Czytaj także