W sobotę zdewastowali przystanek, we wtorek zatrzymała ich policja

Dwóch siedemnastolatków usłyszało zarzut zniszczenia mienia o wartości ponad tysiąca złotych. Obydwaj przyznali się do zarzuconego im czynu. To nie był pierwszy tego typu wybryk nastolatków

W sobotnią noc, podczas powrotu przez gminę Pcim do swoich domów, dwaj młodzi mężczyźni będący pod wpływem alkoholu postanowili rozładować nadmiar rozpierającej ich energii.

W oko wpadł im znajdujący się w pobliżu przystanek. 17-latkowie zaczęli kopać w wiatę autobusową znajdującą się na granicy miejscowości Trzebunia i Stróża. Nawet kiedy szyba przystanku wypadła z ram, nastolatkowie nie dali za wygraną. Skakali po niej dopóki całkiem się nie rozpadła. Po dewastacji wiaty obaj powrócili do swoich domów.

Po złożeniu zawiadomienia przez jednego z mieszkańców policjanci z Myślenice podjęli czynności operacyjne. Już we wtorek rano kryminalni pojawili się w domach młodych przestępców. Zatrzymani szybko przyznali się do przedstawionego im zarzutu. Dodali również, że w przeszłości także zdarzało im się niszczyć przystanek.

Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo zatrzymani zobowiązani zostali do pokrycia wyrządzonych strat.

Czytaj także

Komentarze

 • 21.02.2018 - 14:33
  To w Pcimu czy na granicy Stróży z Trzebunią?
  12 7 Cytuj Zgłoś
 • Mariusz 21.02.2018 - 17:06
  Jakby było w gminie Pcim, to ok :D
  1 5 Cytuj Zgłoś
 • 21.02.2018 - 22:21
  Pijane 17latki? Powinni dostać dodatkowo za picie alkoholu poniżej wieku dozwolonego, mandat powinien dostać ten kto im alkohol sprzedał albo udostępnił. Ktoś wcześniej napisał o "świadomym" społeczeństwie - każdy obywatel powinien być świadomy konsekwencji popełnionego wykroczenia i ponosić pełną odpowiedzialność za ten czyn nawet gdy jest tylko częściowo za niego odpowiedzialny. (W tym przypadku ten kto sprzedał lub udostepnił im alkohol.)
  28 3 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 22.02.2018 - 15:53
  I.... przypominam rodzice także odpowiadają za swoje dzieci. A może rodzice ich wspomagają z 500 + kieszonkowym?
  10 8 Cytuj Zgłoś
 • Jagienka Mur. 22.02.2018 - 17:31
  Witam,
  kiedyś byłam przejazdem przez jakąś wieś. Przystanek był zniszczony, rozkład jazdy busów zamalowany czarną farbą i nawet nie było kogo spytać kiedy następny bus.
  Młodzież nie pomyślała o przejeżdżających podróżnych przez tę okolicę.
  9 3 Cytuj Zgłoś
 • 27.02.2018 - 21:55
  w poniedzialek hlali w szarlotce i poszli na kebaba
  1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach