Memoriał im. Stacha Cichonia: Padł kolejny rekord. Udało się zebrać 54 529,90 zł i 60 euro

Podczas ósmej edycji Memoriału im. Stacha Cichonia na pomoc dla Mateusza Chrobaka i Laury Kurowskiej udało się zebrać 54 529,90 zł i 60 euro . To o prawie 4 tys. zł więcej niż rok temu

- Mamy rekord! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i przyczynili się do charytatywnej zbiórki oraz organizacji naszej imprezy – na facebooku napisali organizatorzy memoriału.

To jeszcze nie koniec zbiórki, bowiem podana kwota wzrośnie o datki z Małopolskiej Szkoły Gościnności oraz te zebrane podczas zaplanowanego na niedzielę spektaklu Grupy Misterium.

Podczas Memoriału im. Stacha Cichonia mieszkańcy Myślenic i okolic zbierali pieniądze na leczenie Mateusza Chrobaka i rehabilitację Laury Kurowskiej. Już po raz ósmy rozegrano turniej piłkarski, a z biegiem lat w największej imprezie sportowej w powiecie myślenickim pojawiały się kolejne konkurencje.

W tegorocznej edycji rozgrywano również turniej siatkówki, bieg na 2 oraz 4 kilometry, zawody narciarskie na Górze Chełm, pływanie na basenie, turniej strzelecki na strzelnicy, zawody cross training w siłowni Cross Spot oraz Maraton Zumby Fitness. Do zbiórki po raz kolejny przyłącza się także Grupa Misterium, która dochód ze spektaklu „Misterium Męki Pańskiej” 11 marca przeznaczy dla Mateusza i Laury.

Mali bohaterowie

Mateusz Chrobak urodził się ze złożoną wadą serca. - Od pierwszej doby życia Mateuszek doświadcza bólu i stresu, jakiego nie wytrzymałby niejeden dorosły. Mimo tego wszystkiego dzielnie walczy o każdy kolejny dzień. Wykazuje wielką wolę życia, a przy tym jest niezwykle mądrym i pogodnym dzieckiem, ciekawym świata i ludzi, którego największym marzeniem jest mieć „naprawione serduszko”. Daje nam - rodzicom wielką miłość i dodaje sił, byśmy walczyli o jego życie - mówią Elżbieta i Piotr, rodzice Mateusza. W swoim krótkim życiu Mateusz przeszedł już wiele wielogodzinnych i skomplikowanych operacji, długie pobyty w szpitalu, bolesne badania. Od roku 2009 Mateusz leczony jest w Niemczech.

Laura Kurowska z Krzyszkowic kończy właśnie cztery latka, a niedawno przeszła skomplikowaną i bardzo kosztowną operację w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu będzie mogła samodzielnie chodzić. Od urodzenia zmaga się bowiem z dziecięcym porażeniem mózgowym, przez które nie mogła stać na nogach o własnych siłach. Teraz czeka ją długa rehabilitacja, na którą potrzebne są kolejne środki finansowe. Laura jest wcześniakiem. Od 4 miesiąca życia jest rehabilitowana, ponieważ wysokie napięcie mięśniowe opóźnia rozwój ruchowy. Aby Laura mogła samodzielnie chodzić wymaga ciągłej rehabilitacji i sprzętu. Wiąże się to z ogromnymi kosztami.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 06.03.2018 - 13:52
  A ja dziękuję Organizatorom Memoriału za piękną Lekcję dzielenia się miłością, zaangażowanie inspirowane wrażliwością serc, okazywaną troskę o potrzebujących.
  Śp. Stachu swoją wiedzę i energię także przekazywał działając. Jestem przekonana, że dzięki Wam pozostaje żywy nie tylko w sercach tych, którzy Go spotkali.
  26 5 Cytuj Zgłoś
 • 06.03.2018 - 17:27
  "Moji kochani" czuwa..
  9 6 Cytuj Zgłoś
 • mysleniczaninzdziada 10.03.2018 - 7:57
  z roku na rok slabsza organizacja i mniejsza frekwencja a szkoda bo kiedys to byl memorial kipiacy radoscia dzisiaj cos jest nie tak - mialem wrazenie ze przygotowany na sile
  4 5 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach