Dobczyce: Burmistrz odstępuje od zmian organizacji ruchu w Rynku

Pod koniec roku gmina sporządziła projekt uporządkowania organizacji ruchu w centrum, który ograniczał m.in. liczbę miejsc parkingowych. Pomysł nie spodobał się przedsiębiorcom. Burmistrz wycofuje się ze zmian i proponuje inne rozwiązanie

Zgodnie z planowanymi zmianami w centrum Dobczyc miała zmniejszyć się liczba miejsc parkingowych. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu w centrum gmina tłumaczyła przepisami.

Dzisiaj kierowcy parkują samochody po obu stronach drogi biegnącej przez centrum miasta często nie zachowując odpowiedniego odstępu od przejść dla pieszych, blokując wyjazd mieszkańcom lub zostawiają samochody na długie godziny.

Uwagi do proponowanych zmian zgłaszali przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy obawiali się o to, że ograniczenie liczby miejsc parkingowych utrudni ich klientom dostęp do prowadzonych przez nich działalności.

Na początku marca w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym burmistrz Paweł Machnicki spotkał się z mieszkańcami i przedsiębiorcami w sprawie uporządkowania ruchu samochodowego i parkowania w dobczyckim Rynku.

Po spotkaniu na stronie miasta pojawił się komunikat burmistrza w którym czytamy m.in., że: odstępuje od wprowadzenia nowej organizacji ruchu, obecna organizacja ruchu uniemożliwia wprowadzenie opłat parkingowych, ponieważ te można pobierać tylko za parkowanie na wyznaczonych miejscach oraz, że opłaty mogą zostać wprowadzone na Małym Rynku.

Dodatkowe miejsca parkingowe

Dodatkowe miejsca parkingowe mogą powstać: za ośrodkiem zdrowia w stronę ul. Piłsudskiego (50 miejsc); przy ul. Podgórskiej (160 miejsc), miejsca dla klientów za budynkiem starej biblioteki, z otwarciem komunikacji do Rynku (12 miejsc) + 20 miejsc na sąsiednich działkach. A także przy rozbudowie i modernizacji Przedszkola nr 3 (16 miejsc), na terenie „Pod zaporą” przy ul. Budowlanych (125 miejsc).

Na tę chwilę parking przy ul. Wesołej stał się parkingiem publicznym, a miejsca postojowe dla pracowników urzędu na posesji Rynek 21 zostały zorganizowane po to, aby ich samochody nie zajmowały miejsca na parkingach publicznych w Rynku.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach