Zapasy: Złoty Szpakiewicz i brązowy Moskała

Krzysztof Szpakiewicz zdobył złoty, natomiast Jakub Moskała brązowy medal podczas Mistrzostw Śląska

W Mistrzostwacch Śląska uczestniczyło 83 zawodników z 6 klubów śląskich, 2 małopolskich i 1 czeskiego. Dalin reprezentował Krzysztof Szpakiewicz (w kat. wagowej do 55 kg) i Jakub Moskała (kat. do 80 kg). Oboje spisali się na medal.

Krzysiek wygrał swoją kategorię wagową w finale pokonując w pierwszej rundzie zawodnika GKS Katowice Kamila Ostatka przez położenie na łopatki.

Natomiast Kuba wywalczył brązowy medal wygrywając 3 walki. Przegrał jedynie z Dawidem Mkrtchyanem z Raciborza. Jednak najbardziej zaciętą walkę stoczył ze srebrnym medalistą Mistrzostw Polski - Szymonem Brzezińskim z Rudy Śląskiej. Stawką był brązowy medal Mistrzostw Śląska. Kuba wygrał zdecydowanie na punkty 11:3 i tym samym zaliczył swój największy sukces w karierze.

Najbliższe zawody odbędą się w Myślenicach w sobotę 14 kwietnia. Będzie to Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka.