Lubień: Zakopianka zamknięta. Do 25 kwietnia objazd wyłącznie przez Mszanę

Od poniedziałku 16 do 25 kwietnia nie będzie możliwy przejazd Zakopianką w Lubniu. Ruch skierowany zostanie na objazd przez Mszanę Dolną i Skomielną Białą

Od dzisiaj do 25 kwietnia nastąpi pełne zamknięcie DK 7 („Zakopianki”) w Lubniu, niezbędne dla kontynuacji prac przy budowie S7 na odcinku I Lubień-Naprawa. Ruch skierowany zostanie na objazd przez Mszanę Dolną i Skomielną Białą. W obrębie budowanego wiaduktu, który połączy istniejącą S7 z nowobudowanym odcinkiem trzeba obniżyć o 80 cm jezdnię DK 7.

Po odbiorze tymczasowej organizacji ruchu, pomiędzy godz. 8.30 a 9.00, w poniedziałek 16 kwietnia zamknięta zostanie dla ruchu możliwość przejazdu „Zakopianką” w Lubniu.

- Na odcinku ok. 130 m trzeba usunąć całą nawierzchnię i podbudowę drogi, obniżyć ją w stosunku do obecnej o 80 cm i położyć nawierzchnię. Pozwoli to na uzyskanie takiej wysokości pomiędzy powierzchnią terenu i rusztowaniem tzw. bramą, która umożliwi przejazd DK 7 wszystkim pojazdom, w czasie budowy wiaduktu nad jezdnią. Odległość pomiędzy jezdnią a rusztowaniem budowanego wiaduktu będzie wynosiła 4,5 m - wyjaśnia Iwona Mikrut z GDDKiA. 

Prace będą prowadzone przez 24 godziny na dobę i potrwają do 25 kwietnia.

 

Co się dzieje na placach budowy?

Na realizowanym odcinku I Lubień-Naprawa drogi ekspresowej S7 trwają prace przy wykopach, profilowaniu skarp i budowie obiektów inżynierskich.

Na wiadukcie w Lubniu (odcinek I), który połączy istniejącą S7 z budowanym odcinkiem S7 prowadzone są roboty przy betonowaniu kielicha słupa i izolacji pionowej dwóch przyczółków.

Na estakadzie o długości 573 m, nad drogami dojazdowymi i potokami w Lubniu betonowana jest m.in. głowica filara. Trwają też prace przy zbrojeniu ściany oporowej. Na trzecim z kolei obiekcie inżynierskim w Lubniu czyli wiadukcie nad drogami dojazdowymi robione jest szalowanie i betonowanie filara, a z kolei na następnym wiadukcie w Krzeczowie kontynuowano przygotowanie podłoża pod ustrój nośny w trzecim przęśle. Natomiast na budowanej estakadzie w Naprawie, o dł. prawie 400 metrów montowano w ostatnich dniach zbrojenie ustroju nośnego w segmencie 4 na jezdni lewej. Trwałą prace związane z wysuwem ustroju nośnego segmentu 3 jezdni lewej i segmentu 4 jezdni prawej. W ramach robót drogowych prowadzone są prace przy wykopie, wzmacnianiu gwoździami skarp, rozkładaniu mat i wykonywaniu tzw. materaca czyli jednego z elementów konstrukcji drogi.

Na budowie dziennie pracowało średnio 233 pracowników fizycznych wykorzystując przy tym średnio 92 jednostki różnego typu sprzętu. Wykopy zrealizowano w 52,6 %, podpory obiektów inżynierskich i konstrukcje oporowe w 52,4%.

Na odcinkach II Naprawa-Skomielna Biała i III Skomielna Biała – Rabka Zdrój także trwają prace zarówno w zakresie drogowym jak i przy budowie obiektów inżynierskich. Wydrążono wraz z wykonaniem obudowy tymczasowej w sumie 1 km 144 m tunelu pod górą Mały Luboń. Wykonano 32 km 580 m mikropali kotwiących, tworzących mur oporowy przy portalu południowym tunelu.

Na odcinku III wykonano wykopy w 88,43%, podpory mostów, wiaduktów i estakad oraz konstrukcje oporowe w 97,5%. Jest już także 35,5% ustroi nośnych. Prowadzone są prace przy budowie nasypów, wykonywane są gwoździe gruntowe i dreny wgłębne na skarpach. Ich zadaniem jest wzmocnienie i odwodnienie skarp.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 16.04.2018 - 6:58
  Ale w mszanie będzie młyn.
  31 2 Cytuj Zgłoś
 • OKOKI 16.04.2018 - 21:09
  Już jest .Korek do świateł na 3 km . A policja ma to w d.......Zamiast wyłączyć światła i kierować ruchem żeby to upłynnić.
  11 7 Cytuj Zgłoś
 • Mietek 17.04.2018 - 1:07
  OKOKI napisał/a:
  Już jest .Korek do świateł na 3 km . A policja ma to w d.......Zamiast wyłączyć światła i kierować ruchem żeby to upłynnić.
  Muszą pilnować tych nie.....ów na patelni...
  14 1 Cytuj Zgłoś
 • 17.04.2018 - 9:59
  W Mszanie światła są wyłączone a ruchem kieruje policja . Wczoraj od strony Rabki czas oczekiwania (dojazdu) do skrzyżowania w Mszanie wynosił 10 minut , od Lubnia szło na bieżąco . Tragedii na razie nie ma ale w weekend może być gorzej .Możliwy jest też objazd przez Tokarnię , Jordanów - do Skomielnej .
  9 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach