Powiat wśród najlepszych!

 

Już w styczniu informowaliśmy Państwa, że Powiat Myślenicki znalazł się wśród najlepszych powiatów w Polsce według prestiżowego rankingu Związku Powiatów Polskich. 10 kwietnia w czasie Zgromadzenia Ogólnego ZPP potwierdzenie osiągnięcia tych wyjątkowych laurów odebrał Starosta Józef Tomal i Wicestarosta Tomasz Suś

Warto przypomnieć, że Powiat Myślenicki zajął 4. pozycję w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. – Zawsze podkreślam, że to naprawdę duży sukces. W naszej kategorii konkurujemy z najbogatszymi samorządami powiatowymi w Polsce. Ich budżet jest o kilkadziesiąt milionów złotych większy. Mimo to wyróżniamy się zarządzaniem, doświadczeniem pracowników naszych jednostek i wsparciem mieszkańców. – komentował Starosta Józef Tomal.

Nie ma również wątpliwości, że ranking ZPP jest jednym z najważniejszych wyznaczników rozwoju samorządów lokalnych.

W tym rankingu bierze się pod uwagę twarde fakty, dane finansowe, dane demograficzne, przedstawia się ile kilometrów dróg, ścieżek rowerowych, które zostały zbudowane, jak kształci się urzędników, przedstawia się programy społeczne. Wszystkie te informacje są weryfikowalne. To nie jest kolejny ranking z SMS-owym głosowaniem bądź kupowany za pieniądze. Tu liczy się całoroczna praca.. – tłumaczy Wicestarosta Tomasz Suś.

Powiat Myślenicki wypracował 53 085 pkt i był najwyżej notowanym powiatem z województwa Małopolskiego. Oznacza to utrzymanie pozycji – rok temu również przypadła naszemu Powiatowi 4 lokata. Warto zaznaczyć, że na niższych lokatach znalazły się powiaty z dużo większym budżetem jak np. Powiat Poznański. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazły się ex aequo Powiat Kartuski oraz Powiat Kielecki (będący największym powiatem w Polsce).

Materiał powstał we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach

Powiązane tematy

Czytaj także