Podróż autostopem z Myślenic do Hanoi na drugim miejscu w ogólnopolskim konkursie

Myśleniczanin Mirosław Tran i jego podróż autostopem z Myślenic do Hanoi zajęła drugie miejsce w kategorii „Podróż Roku” plebiscytu organizowanego przez National Geographic

Traveler za podróż roku to nagroda wręczana „za pionierskie podjęcie wyjątkowego wyzwania w dziedzinie podróży, eksploracji lub sportów ekstremalnych” w tym roku trafiła do Michała Worocha i Macieja Kamińskiego, którzy przejechali obie Ameryki na wózkach inwalidzkich. Udowodnili, że mimo niepełnosprawności można pokonać wiele przeszkód i spełniać marzenia. Zebrali 45,54% głosów.

To jedne z najbardziej prestiżowych nagród podróżniczych w Polsce. Wśród nominowanych znalazł się myśleniczanin Mirosław Tran za wyprawę autostopem z Myślenic do Hanoi, by odwiedzić 96-letnią babcię i resztę wietnamskiej rodziny.
Cała podróż zajęła mu dokładnie 3 miesiące i tydzień. Przejechał 17431 kilometrów i odwiedził po drodze 10 krajów: Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Tajlandię i Laos. Byłem przygotowany na wszystko - opisuje. Spanie przy -20 stopniach, gotowanie w jaskiniach, rozpalanie ogniska na oceanie, prysznic na pustyni… tak wyglądała w skrócie.

 

W plebiscycie na „Podróż roku”, jego wyprawa zajęła drugie miejsce zdobywając 28,95%. - Dziękuje wszystkim za poświęcony czas i zaangażowanie w głosowaniu! Jest mi niezmiernie miło, że było Was tak wielu, że udało się zdobyć drugie miejsce! – konkurs podsumował Mirosław Tran.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach