Miasto

Piłka nożna, A-klasa: Wróblowianka wygrywa z Górkami 2:0

Porażką zakończyło się starcie Górek Myślenice w 20. kolejce A-klasy, w której podopieczni trenera Wojciecha Czajki przegrali z Wróblowianką 2:0

KS Wróblowianka Wróblowice - LKS Górki Myślenice 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 38’ Madejski, 2:0 57’ Hoduń
Wróblowianka: Kamil Miśkiewicz - Michał Dyl, Igor Kalapach (75’ Łukasz Chmolowski), Zbigniew Hoduń, Artur Markiewicz, Adam Gawlik, Filip Madejski (89’ Dawid Wrona), Konrad Koczara, Krzysztof Jurek, Tomasz Sobolewski, Dariusz Tomana (46’ Mateusz Kobos)

Górki: Artur Szlachetka - Paweł Maślak, Andrzej Szlachetka, Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja - Krystian Klasik - Tomasz Kania (65’ Wojciech Krawczyk), Mateusz Obierzyński (kapitan), Mateusz Biela (10’ Bartłomiej Pilch), Bartosz Górka - Kamil Malina

Myśleniczanie do starcia przystąpili m.in. bez Dudka, Pietrzyka, Klasika, Turały, Plewy czy Kubiczka. Mimo wielkich braków w składzie, początek spotkania należał do gości. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki atakowali bramkę rywala i niewiele brakło im do tego, aby jako pierwszym wyjść na prowadzenie.

Z czasem rywale zaczęli grać na swoim niezłym poziomie i w 38. minucie otworzyli wynik meczu, którym zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części, to już głównie Wróblowianka atakowała. Defensywa Górek skapitulowała w 57. min., kiedy sytuację z rzutu wolnego wykorzystał Hoduń. Gra myśleniczan z czasem nie układała się dobrze, a zespół spod Krakowa do końca utrzymał prowadzenie 2:0 i wygrał mecz.

Po pięciu spotkaniach w rundzie wiosennej, Górki zwyciężyły raz z Rudnikiem, zremisowały z Trzebunią, a ponadto odnieśli trzy porażki. Na tę chwilę ekipa z Górnego Przedmieścia plasuje się na jedenastym miejscu, a w następnym tygodniu zmierzy się z drugą w tabeli Dziecanovią.