Powiat - ponad 13 milionów na scalenie gruntów

Nie ma żadnych wątpliwości, że to kolejny sukces Powiatu Myślenickiego, który właśnie otrzymał prawie 13,5 mln zł z unijnych funduszy (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020)

Celem projektu, który zostanie sfinansowany z tych środków jest dokonanie scalenia gruntów w Krzeczowie w gminie Lubień.

– Celem naszych działań jest nie tylko poprawa estetyki, ale również zagwarantowanie ładu przestrzennego: przygotowanie terenów pod inwestycje związane z infrastrukturą społeczną oraz zapewnienie dojazdu do działek mieszkańców. – tłumaczy Starosta Józef Tomal.

W ramach prowadzonego projektu zostaną nie tylko scalone grunty 302 gospodarstw o powierzchni ponad 1150 ha, ale również planowane są prace gwarantujące ich uporządkowanie.

– Na scalonym terenie zostaną m.in. zmodernizowane gruntowe i tłuczniowe drogi dojazdowe, udrożnione i poprawione rowy melioracyjne. ­­– mówi radny z Lubnia Jacek Pasiowiec, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu.

Umowa na realizację projektu została podpisana przez Starostów: Józefa Tomala i Tomasza Susia w Krakowie w dniu 24 kwietnia br. Jak zapewnia Wicestarosta Suś teraz przychodzi czas na realizację i ciężką pracę. – Jestem zadowolony, bo to kolejny duży projekt. Praktycznie co chwilę udowadniamy, że potrafimy współpracować zarówno z Urzędem Marszałkowskim, jak i Wojewodą. Środki zewnętrzne pozwalają rozwijać nasz powiat w wielu aspektach.

Co ważne, Powiat nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacją tego wartego ponad 13 milionów projektu. 63,63% środków pochodzi z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, a pozostałe środki pokrywa Budżet Państwa.

Materiał powstał we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach

Powiązane tematy

Czytaj także