Rok temu nie byli zainteresowani. Dzisiaj Sułkowice chcą posterunku policji

fot. KPP Myślenice

Podczas konsultacji społecznych, które odbyły się w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach, mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za odtworzeniem posterunku policji

Aby odtworzyć posterunek konieczne było przeprowadzenie konsultacji społecznych. Te odbyły się w Urzędzie Miasta, gdzie spotkali się mieszkańcy, samorządowcy i przedstawiciele policji.

Komendant Policji mł. Insp. Maciej Kubiak zaprezentował informacje dotyczące bezpieczeństwa na terenie Gminy Sułkowice wskazując m.in. liczbę popełnionych przestępstw, wykroczeń, odnotowanych interwencji czy też czasu dojazdu patrolu z Myślenic.

W 2017 roku w Sułkowicach przeprowadzono około 450 interwencji - głównie domowych, dotyczących spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, naruszeń porządku publicznego i zakłóceń ciszy nocnej. Ponadto na terenie Gminy Sułkowice w ubiegłym roku doszło do 95 kolizji i 33 wypadków drogowych.

Komendant omówił procedury utworzenia posterunku i wskazał wymogi jakie powinny być spełnione ze strony gminy. - Uważam za zasadne odtworzenie posterunku w Sułkowicach i jestem otwarty na współpracę z samorządem – mówił.

W dalszej kolejności głos został oddany przedstawicielom społeczności lokalnej, którzy kierowali pytania dotyczące odtworzenia posterunku i bezpieczeństwa w gminie, na które na bieżąco odpowiadał Komendant Kubiak. Dotyczyły one głównie kwestii lokalizacji posterunku oraz kosztów realizacji przedsięwzięcia, a także partycypacji w tychże kosztach samorządu lokalnego.

Na zakończenie spotkania odbyło się głosowanie w którym mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za odtworzeniem posterunku policji w Sułkowicach.

W lutym radni miejscy zdecydowali o likwidacji straży miejskiej, co sprawiło że jedyną formacją mundurową w gminie była Ochotnicza Straż Pożarna, a w razie interwencji do Sułkowic wysyłano patrol z Myślenic. W 2017 roku temat odtworzenia posterunku w tym mieście poruszał poprzedni komendant Michał Gamrat, jednak Sułkowice nie były nim zainteresowane.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 30.04.2018 - 13:30
  SUŁKOWICOM NALEZY SIE POLIZEI jak kebab strazy strazokom miejskim
  16 16 Cytuj Zgłoś
 • 30.04.2018 - 21:17
  KsiadzROMAN napisał/a:
  SUŁKOWICOM NALEZY SIE POLIZEI jak kebab strazy strazokom miejskim
  A tobie należy się darmowy psychiatra jak psu buda !
  25 7 Cytuj Zgłoś
 • 01.05.2018 - 21:05
  KsiadzROMAN napisał/a:
  SUŁKOWICOM NALEZY SIE POLIZEI jak kebab strazy strazokom miejskim
  Były milicjant musi tak myśleć. Zryty łeb i dodatek do emeryturki jest i to nie mały.
  6 2 Cytuj Zgłoś
 • 02.05.2018 - 8:45
  Problem w tym, że ludzie wybierający pracę w Policji nie są zainteresowani służbą społeczeństwu. Chcą w najlżejszy sposób odpracować dniówkę, zebrać wymaganą liczbę mandatów (oczywiście od kierowcy, bo lump pod sklepem, albo nie daj Boże kilku gówniarzy dewastujących kosze na śmieci może się zdenerwować). Kwitnie więc patologia, młodociani bandyci robią, co chcą, a policjanci stoją przy prostej drodze, bez zabudowań, ale z ograniczeniem i nabijają statystyki, aby wykazać, jak są potrzebni.
  19 3 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach