Piłka nożna, A-klasa: Mecz był wygrany, a jednak ponieśli porażkę

W meczu z Clavią Świątniki Górne - drużyna Górek Myślenice przegrała 4:3 pomimo, że to myśleniczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie ostatecznie musieli już po raz piąty w tej rundzie przełknąć gorycz porażki

KS Clavia Świątniki Górne - LKS Górki Myślenice 4:3 (2:1)
Bramki: 0:1 2’ Pietrzyk as. Biela, 1:1 25’ - wolny, 2:1 26’, 2:2 47’ Pietrzyk as. Malina, 2:3 53’ Obierzyński as. Pietrzyk, 3:3 75’ - karny, 4:3 81’
Bramki dla Clavii: Żak, Grudzień, Szymski, Budzowski
Górki: Krystian Kubiczek - Tomasz Kania, Krystian Klasik, Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja - Sebastian Klasik (77’ Tomasz Tokoń) - Mateusz Obierzyński (kapitan), Mateusz Pietrzyk, Mateusz Biela (68’ Kamil Plewa), Karol Turała - Kamil Malina

Trener Wojciech Czajka na wyjazdowy mecz z Clavią miał do dyspozycji pełną osiemnastkę zawodników, która mogła stawić czoła szóstemu zespołowi w lidze. Ekipa z Świątnik Górnych w ostatnim czasie nie spisywała się najlepiej, jednak to samo można powiedzieć o drużynie z Myślenic, która również punktowała sporadycznie.

Mecz z Clavią lepiej rozpoczęli goście, którzy dominowali na początku spotkania, a wynik otworzyli już w drugiej minucie, za sprawą trafienia Pietrzyka. Przewaga Górek była widoczna, jednak w niedługim czasie Clavia wykorzystała dwa błędy defensywy drużyny przyjezdnej i w przeciągu minuty wyrównała i wyszła na prowadzenie. Pierwsza połowa była niezwykle ciekawa, a dominowały w niej akcje ofensywne pod obiema bramkami.

Drugą część spotkania ponownie bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Wojciecha Czajki, którzy dzięki bramkom Pietrzyka i Obierzyńskiego ponownie objęli prowadzenie. Szczęście myśleniczan trwało do 75. minuty, gdyż wówczas gospodarze wyrównali po jedenastce. Ekipie przyjezdnej w końcówce zabrakło już sił, a bezwzględnie wykorzystała to Clavia, która na nieco mniej niż dziesięć minut strzeliła czwartą bramkę i ustaliła wynik meczu.

Przebieg spotkania z Clavią powielił swój wizerunek, gdyż w jesiennym starciu, drużyna ze Świątnik Górnych, również wygrała z Górkami po bramce w samej końcówce. Myśleniczanie obiektywnie mówiąc, zagrali najlepsze w tej rundzie starcie, lecz po raz kolejny zabrakło szczęścia. Drużyna z Górnego Przedmieścia idealną okazję do rehabilitacji będzie miała w najbliższym spotkaniu, w którym zagra z ostatnią Gościbią II.