Weekend majowy na drogach: 5 osób rannych i 6 kierowców po alkoholu

Długi weekend okazał się pracowity dla policjantów, którzy od 27 kwietnia do 6 maja patrolowali ulice powiatu myślenickiego. Doszło na nich do 4 wypadków, w których 5 osób zostało rannych a 6 kierowców zatrzymano po alkoholu

- Policjanci reagowali na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami - np. bez fotelików oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu - mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Na terenie powiatu myślenickiego doszło do 4 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. W czasie prowadzonych działań, podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących ujawniając 4 prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości i 2 po użyciu alkoholu.

 

Czytaj także

Komentarze

  • 10.05.2018 - 0:35
    Ja tam lubię jeździć po kielichu... ;)
    4 10 Cytuj Zgłoś
  • 10.05.2018 - 21:42
    Trzeba kupic mini helikopter, koszt ok 70tys zł, zamiast prawa jazdy kurs który jest w cenie helikopterka i można latać w jakim się chce stanie, hehehe :)
    2 2 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach