Runmageddon: Trzy dni ekstremalnych zmagań za nami

Myślenice, w majowy weekend stały się rajem dla osób szukających ekstremalnych wyzwań. W całym wydarzeniu wzięło udział blisko 5400 osób, w tym 4 700 dorosłych i 700 dzieci

W najbardziej wymagających formułach: Hardcore, 21 kilometrów z 70 przeszkodami i Ultra, ponad 42 kilometry z 140 przeszkodami wystartowało blisko 1700 uczestników. Kolejne dni przyciągnęły do Myślenic fanów formuł Rekrut, Intro i Classic. Pokonywali rzekę, przemierzali górskie szlaki i co najważniejsze nie zatrzymywali się przed ekstremalnymi przeszkodami.

W ten weekend do Myślenic przyjechało także mnóstwo rodzin z dziećmi, które zapisywały się do wzięcia udziału w Runmageddonie Kids, czyli kilometrowy bieg dla dzieci z ponad 10 przeszkodami.

- Bardzo zadowala nas fakt, że dzieci coraz chętniej decydują się na start w Runmageddonie. Cieszę się też, że nasza niecodzienna przygoda dla dzieci zyskuje zaufanie ich rodziców, którzy pozwalają swoim latoroślom poznać smak ekstremalnej zabawy. - mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

W trakcie górskiego Runmageddonu nie zabrakło nowości i dodatkowych atrakcji. Uczestnicy i kibice mogli pokonać i zobaczyć nową przeszkodę Aquaman by Samsung. Rozstrzygnięty został też konkurs skoku na Indianie, którego zwycięzca wygrał lot z pilotem akrobacyjnym Łukaszem Czapielą startującym m.in. w Red Bull Air Race!

Najszybsi i najlepsi, czyli zwycięzcy serii Elite

Seria Elite zakłada samodzielne pokonywanie Runmageddonu. Startują w niej osoby fizycznie przygotowane do startu. Nie mogą sobie pomagać, ani też korzystać z pomocy Wolontariuszy. Walczą sami, ścigając się z współzawodnikami i ze swoimi słabościami.

W czasie Myślenickiego eventu odbyły się serie Elite 4 formuł Runmageddonu: Ultra, Hardcore, Rekrut i Classic. Najlepszym w najdłuższym biegu okazał się Wojciech Brzoskwinia, który ukończył dystans Ultra z czasem 6 godzin, 26 minut i 9 sekund. Drugie miejscem zajął Mateusz Salamon ( 06:50:02 ), a trzecie Krzysztof Chomicz (06:58:46). W ultramaratonie w serii Elite wystartowała jedna kobieta Justyna Kępa, która pokonała formułę w 11 godzin, 23 minuty i 21 sekundy.

Dystans Hardcore, jako pierwszy ukończył Sebastian Kasprzyk z wynikiem: 2 godziny, 31 minut i 11 sekund. Za nim na podium stanęli Tomasz Oślizło (02:31:53) i David Hajnos (02:34:01). W serii Elite Kobiet na tym dystansie zwycięstwo wywalczyła Małgorzata Szaruga, kończąc bieg z czasem 3 godziny, 18 minut i 5 sekund. Następna do mety dobiegła Małgorzata Daszkiewicz ( 03:39:16 ) oraz Izabela Frontczak (03:54:42).

W Sobotnim biegu Rekrut, w klasyfikacji Serii Elite Mężczyzn pierwsze miejsce zajął Tomasz Oślizło, pokonując trasę 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód z wynikiem 49 minut 44 sekundy. Drugie miejsce zajął Sebastian Kasprzyk, który na metę dotarł po 51 minutach i 18 sekundach, a trzecie Mateusz Krawiecki (00:51:35). Serię Elite Kobiet wygrała Małgorzata Szaruga z czasem 1 godzina, 9 minut i 11 sekund. Kolejne dwa miejsca zajęły: Adriana Wierzchowiak (01:10:44) i Magdalena Bentkowska (01:25:53).

W niedzielę najlepszymi zawodnikami okazali się być Mateusz Krawiecki, który jako pierwszy w 1 godzinę 32 minuty i 58 sekund pokonał 12 kilometrów z ponad 50 przeszkodami. Drugi był Jacek Konewka (01:33:18), trzeci - Przemysław Senderski (01:34:42). Z kobiet, najszybciej dystans Classic pokonała Madeleine Larsson w 2 godziny, 8 minut i 27 sekund. Kolejne dwa miejsca zajęły: Johanna Dermer (02:15:34) i Eva-Lena Törner (02:37:21).