Piłka nożna, A-klasa: Przełamanie Górek i wygrana z Gościbią II

Walczące o pozostanie w lidze na następny sezon Górki Myślenice na wyjeździe grały z ostatnią w tabeli Gościbią II Sułkowice. Starcie zakończyło się okazałym zwycięstwem gości, a wyraźny wkład w spotkanie miał Mateusz Pietrzyk - zdobywca trzech goli

KS Gościbia II Sułkowice - LKS Górki Myślenice 0:5 (0:2)
Bramki: 0:1 30’ Pietrzyk, 0:2 45+1’ Pietrzyk as. Malina, 0:3 63’ Pietrzyk as. Malina, 0:4 71’ Ziaja as. Tokoń, 0:5 85’ Plewa as. Pietrzyk

Gościbia II: Krzysztof Majocha - Dawid Górszczak, Łukasz Łaski, Wiesław Światłoń (80’ Piotr Garbień), Jan Garbień, Paweł Łojek, Jakub Betlej, Łukasz Konieczny (80’ Artur Majocha), Daniel Górszczak (80’ Arkadiusz Latoń), Krzysztof Światłoń, Wiktor Gruchała

Górki: Krystian Kubiczek - Paweł Maślak (78’ Jan Ulman), Tomasz Kania, Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja - Sebastian Klasik - Mateusz Obierzyński (kapitan; 32’ Andrzej Szlachetka), Mateusz Pietrzyk, Mateusz Biela, Karol Turała (67’ Tomasz Tokoń) - Kamil Malina (75’ Kamil Plewa)

Podopieczni trenera Wojciecha Czajki do spotkania z Gościbią II Sułkowice przystąpili szczególnie zmotywowani, z chęcią walki o zwycięstwo, które dałoby im jeszcze szansę na walkę o utrzymanie w lidze na następny sezon. Rywalem w meczu była ostatnia ekipa w lidze, która jednak pokazała, że stać ją na sprawienie niespodzianki.

W meczu od samego początku grę prowadzili goście, którzy w pierwszych minutach za sprawą Turały, Bieli i Maliny atakowali bramkę rywala. Wynik po upływie 30 minut otworzył Pietrzyk, wykorzystując swoje niezłe indywidualne, umiejętności. Ten sam zawodnik podwyższył w ostatniej akcji pierwszej połowy, kiedy to po podaniu od Maliny, zdobył drugiego gola.

W drugiej części meczu, zdecydowanie lepiej spisywali się podopieczni trenera Wojciecha Czajki, którzy z czasem powiększali przewagę nad rywalem z Sułkowic. Chociaż ekipa rezerw walczyła, to ich szansę przekreślone zostały w 63. minucie, kiedy hat-tricka skompletował Pietrzyk. Starcie ostatecznie zakończyło się wygraną 0:5, a kolejne dwa gole dołożyli nominalni obrońcy - Ireneusz Ziaja oraz Kamil Plewa.

Po kilku porażkach i meczów bez wygranej oraz serii kontuzji w zespole, ekipa z Myślenic powoli zaczyna wychodzić na prostą, czego dowodem jest druga wygrana na wiosnę. Okazały triumf jest potwierdzeniem, że Górki stać na dobrą grę i walkę z każdym. Aktualnie myśleniczanie w tabeli plasują się na dwunastej lokacie, a w następnym spotkaniu podejmować będą przy Solidarności 6 - Topór Tenczyn.