Piłka nożna, A-klasa: Topór lepszy w Myślenicach

Piętnastą w sezonie porażką Górek zakończyło się starcie 25. kolejki z Toporem Tenczyn. Myśleniczanie mimo przewagi w pierwszej połowie, nie wykorzystali sytuacji bramkowych i przegrali z Toporem 1:2

LKS Górki Myślenice - LKS Topór Tenczyn 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 8’ Malina as. Biela, 1:1 22’ G.Matlak, 1:2 50’ Dziadkowiec
Górki: Artur Szlachetka - Andrzej Szlachetka (kapitan), Krystian Klasik (61’ Kamil Plewa), Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja - Sebastian Klasik - Tomasz Kania, Mateusz Biela, Mateusz Pietrzyk, Karol Turała - Kamil Malina (56’ Tomasz Tokoń)
Topór: Krzysztof Leksander - Kacper Mięsowski (30’ Patryk Talaga), Krzysztof Dziadkowiec, Arkadiusz Stopkiewicz, Tomasz Leksander - Bartłomiej Paś (80’ Marcin Rekucki), Tomasz Bajak, Bartłomiej Matlak (70’ Paweł Cholewa), Grzegorz Matlak - Daniel Flaga, Michał Śliwa (85’ Kacper Skowroński)

Początek spotkania był jednostronnym widowiskiem, w którym to dominowała ekipa gospodarzy. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki otworzyli wynik w ósmej minucie spotkania i wielokrotnie byli blisko podwyższenia wyniku. Topór doprowadził do remisu w 22. minucie, po jednym z niewielu kontrataków. Do przerwy myśleniczanie postraszyli jeszcze bramkę strzeżoną przez Leksandera, jednak utrzymał się remis 1:1.

W drugiej części Topór zagrał już lepiej, a zdobyta w 50. minucie bramka przesądziła o losach spotkania. Chociaż Górki miały jeszcze okazję, to ekipa gości grała całkiem niezły mecz i również kilkukrotnie zagroziła bramce strzeżonej przez zastępującego Kubiczka - Szlachetkę. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki najbliżej doprowadzenia do remisu byli w 81. minucie, kiedy to piłka po uderzeniu Pietrzyka trafiła w słupek.

Myśleniczanie po porażce z ekipą Topora Tenczyn, utrzymali w tabeli dwunastą pozycję, która najprawdopodobniej da utrzymanie zespołowi reprezentacyjnemu Górne Przedmieście. Do końca rywalizacji pozostało jeszcze sześć meczów, w których Górki zapewniają walkę o osiągnięcie postawionego celu. Za tydzień drużynie przyjdzie zmierzyć się z Skalnikiem Trzemeśnia.