Radni KW Macieja Ostrowskiego o radnych PiS: Zmierzają do upolitycznienia samorządu

„Reprezentując mieszkańców miasta Myślenice wyrażamy zaniepokojenie działaniami Radnych Rady Miejskiej z PiS dążących do upolitycznienia samorządu lokalnego” – oświadczenie tej treści wygłosiło 7 radnych z Komitetu Wyborczego Macieja Ostrowskiego

W poniedziałek rano siedmiu radnych z KW Macieja Ostrowskiego z terenu miasta, którzy wstrzymali się od głosu wydało oświadczenie w którym wyrażają zaniepokojenie działaniami radnych reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość (tj. Mirosławowi Ficie, Robertowi Pitali i Mateuszowi Sudrowi) zarzucając im m.in. dążenie do upolitycznienia samorządu lokalnego. 

Natomiast  posłowi Jarosławowi Szlachetce zarzucaja "promowanie zwiększania mandatów w swoim nowym okręgu wyborczym" czyli Jaworniku w którym mieszka.

Swoim oświadczeniem radni KW Macieja Ostrowskiego nawiązali do ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej, kiedy to odbyło się głosowanie nad uchwałą dzielącą miasto i gminę Myślenice na okręgi wyborcze.

 

Uchwała zmieniła okręgi wyborcze

Do tej pory w Radzie Miejskiej Miasta i Gminy Myślenice zasiadało 21 radnych z których 10 pochodziło z miasta a 11 z terenów wiejskich. Radni przegłosowali uchwałę na mocy której spośród 21 radnych 8 będzie reprezentować miasto a 13 wieś. Głosować będziemy nie jak dotąd w 4 okręgach a w 3, co spowodowało, że mieszkańcy Chełmu chcąc oddać głos będą musieli jechać… do Osieczan.

Przed podjęciem decyzji między radnymi opozycji (PiS) a mającymi w radzie większość (KW Macieja Ostrowskiego) doszło do wymiany zdań, a kością niezgody stało się właśnie sołectwo Chełm.

Za podjęciem uchwały dzielącej miasto na okręgi głosowało 7 radnych (Cachel Jerzy, Dąbrowski Jacek, Dąbrowski Kazimierz, Kutrzeba Izabela, Lejda-Kuklewicz Eleonora, Węgrzyn Agnieszka, Wójtowicz Tomasz) nikt nie zagłosował przeciw, natomiast wstrzymało się 13 radnych (Bisztyga Czesław, Błachut Józef, Fita Mirosław, Górka Maciej, Kowal Aleksander, Ostrowski Kamil, Pitala Robert, Podmokły Bogusław, Sikora Piotr, Styczeń Adam, Suder Mateusz, Szczotkowski Wacław, Topa Stanisław).

Radni KW Macieja Ostrowskiego wydają oświadczenie

W poniedziałek rano siedmiu radnych z KW Macieja Ostrowskiego z terenu miasta, którzy wstrzymali się od głosu wydało oświadczenie w którym wyrażają zaniepokojenie działaniami radnych reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość zarzucając im m.in. dążenie do upolitycznienia samorządu lokalnego. 

Zarzucają im również to, że podpisali się pod protestem "przeciwko dotychczas funkcjonującym okręgom wyborczym" skierowanym do Komisarza Wyborczego. W dodatku zarzucają posłowi Jarosławowi Szlachetce "promowanie zwiększania mandatów w swoim nowym okręgu wyborczym" czyli Jaworniku w którym mieszka.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia: 

My radni reprezentujący mieszkańców miasta Myślenice wyrażamy zaniepokojenie działaniami Radnych Rady Miejskiej z PiS dążących do upolitycznienia samorządu lokalnego. 

Wyrażamy swoje zaniepokojenie przeciwko działaniom "grupy mieszkańców gminy Myślenice" oraz radnych PiS, które doprowadzą do zlikwidowania jednego lub dwóch mandatów w okręgach miejskich w Myślenicach oraz utworzeniem jednego okręgu wyborczego dla całego miasta Myślenice w Radzie Miejskiej. Historycznie miasto posiadało 10 mandatów, ale według obecnej woli członków PiS ma ich być tylko 8. To zła zmiana.

Pod protestem "przeciwko dotychczas funkcjonującym okręgom wyborczym" skierowanym do Komisarza Wyborczego "podpisują" się najbliżsi współpracownicy Pana posła Jarosława Szlachetki. Były myśleniczanin, dziś z wyboru mieszkaniec Jawornika promuje zwiększenie mandatów w swoim nowym okręgu wyborczym. Rękami swoich pracowników i radnych Rady Miejskiej Pana Mirosława Fity, Roberta Pitali oraz zamieszkującego Myślenice radnego Mateusza Sudra podważa zasady dobrej współpracy radnych we wszystkich okręgach wyborczych gminy Myślenice.

Dziś radni PiS z okręgów miejskich popierający zmniejszenie liczby radnych reprezentujących mieszkańców miasta tracą moralne prawo do reprezentowania swoich wyborców w Radzie Miejskiej. Zaistniała sytuacja kompromituje Panów Mateusza Sudra oraz Mirosława Fitę jako radnych Rady Miejskiej z okręgów miasta Myślenice, których obowiązkiem jest dbanie o swoich wyborców od których otrzymali mandat zaufania społecznego, a nie o interes partii, którą reprezentują.

Ponadto apelujemy do radnych PiS o podniesienie kultury języka debaty publicznej. Brutalność języka, którą reprezentujecie ma zapewne wpływ na waszą pozycję w partii, ale nie przystoi osobom, które aspirują do pełnienia ważnych funkcji publicznych. Sesje Rady Miejskiej to czas w którym mamy radzić jak poprawić jakość życia mieszkańców naszej gminy, a nie czas w którym należy zabiegać o realizację celów działania swojej partii.

Spierajmy się merytorycznie, podnośmy wszelkie tematy istotne dla funkcjonowania naszej społeczności lokalnej, ale przede wszystkim radźmy jak poprawiać jakość życia mieszkańców naszej gminy. Jeśli jednak polityka jest dla Was najważniejsza to pamiętajcie "Najlepszą polityką zawsze jest powiedzieć prawdę".

Radni Rady Miejskiej w Myślenicach: Bogusław Podmokły, Aleksander Kowal, Adam Styczeń, Józef Błachut, Czesław Bisztyga, Maciej Górka i Kamil Ostrowski

 

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 22.05.2018 - 6:20
  W najbliższych wyborach w 100% oczyśćmy tą stajnie Augiasza , uporządkujmy to miejsce które od dawna jest zaniedbane i nie sprzątane!
  66 19 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 7:08
  "Wszyscy WON"!
  61 11 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 7:53
  Krzyczeć nie wystarczy. Jeśli nie chcemy tu ani radnych PiS, ani radnych Ostrowskiego, to sami z nieba nie spadną.
  30 25 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 8:38
  Jedni i drudzy siebie warci! Nie jesteście lepsi Wy od Ostrowskiego. Komitet wyborczy Ostrowskiego to prawie jak partia polityczna, więc o czym Wy mówicie? To że się tak nie nazywa to nie znaczy że możecie tak krzyczeć o upolitycznianiu, bo jesteście jedną wielką kliką.
  52 14 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 8:52
  Dziwne byłoby gdyby brat był przeciw bratu.
  Ale że Pan Podmokły....?
  45 4 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 9:27
  Zarzuty Ostrowskiego i jego żołnierzy z rady miasta do radnych PiS o upolitycznienie samorządu lokalnego są śmieszne. Samorząd lokalny od kiedy powstał zawsze był polityczny. Najgorszą chorobą samorządu myślenickiego jest nepotyzm, czyli zatrudnianie przez burmistrza Ostrowskiego w Urzędzie, spółkach podległych, szkołach i przedszkolach samorządowych, bez względu na kwalifikacje, rodziny, znajomych, kolegów i koleżanek ze szkoły i innych pociotków. Burmistrz Ostrowski zatrudnił nawet żoną na stanowisku naczelnika wydziału, niedługo jego dzieci i wnuki też będą zatrudnione w Urzędzie bo są dobrze urodzone, a etaty w urzędzie będą dziedziczne.
  Ponadto burmistrz Ostrowski zamiast cokolwiek komuś zarzucać, sam powinien odpowiedzieć przed Sądem na zarzuty Prokuratury o korupcje.
  https://krakow.tvp.pl/37217060/kolejny-proces-ws-burmistrza-myslenic
  64 16 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 10:31
  służbista napisał/a:
  [...] Najgorszą chorobą samorządu myślenickiego jest nepotyzm, czyli zatrudnianie przez burmistrza Ostrowskiego w Urzędzie, spółkach podległych, szkołach i przedszkolach samorządowych, bez względu na kwalifikacje, rodziny, znajomych, kolegów i koleżanek ze szkoły i innych pociotków. Burmistrz Ostrowski zatrudnił nawet żoną na stanowisku naczelnika wydziału[ciach]
  No i mamy skąd wziął się "sukces wyborczy"..
  Ile ludzi ma dług wdzięczności względem Pana?
  40 11 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 11:15
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 11:16
  A to nie czasem żona radnego z pisu Fity prowadzi biuro poselskie Jarka Szlachetki najcudowniejszego posła, żona radnego Pitali w cudowny sposób znalazła prace w ARMiR, a żona kandydata na burmistrza Sudra w równie cudownych okolicznościach pracuje w KRUSie? Wymieniać dalej? Obłuda
  55 32 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 11:55
  Z tą różnicą, że Ostrowski reprezentować może co najwyżej lokalny układ o względnie małej szkodliwości (nie znam detali). To co teraz usiłuje zrobić PiS ma pole rażenia dla całego kraju, to wygląda na próbę zawłaszczenia na użytek jednej partii całej przestrzeni publicznej:
  - TVP zawłaszczona przez partię (prezs Kurski)
  - spółki skarbu państwa - obsadzone przez Obajtki (PKN Orlen) i inne kajtki
  - policja (nie mam czasu teraz sprawdzać, ale była wojna https://wiadomosci.wp.pl/wojna-w-pis-o-policje-proba-sil-na-linii-blaszczak-zielinski-6103710356739201a )
  - sądy (oczywiście wojna ciągle trwa, część stanowisk jest obsadzonych przez Ziobrę)
  - wojna PiS o zawłaszczenie samorządów w całej Polsce (trwa)

  Jeśli ktoś lubi oddychać zagęszczonym powietrzem i spróbować jak się żyje w państwie przypominającym komunistyczne to proszę bardzo wspierać PiS i dawać im zgodę na wchodzenie partyjnymi buciorami w wasze życie (pętla kontroli będzie się zaciskać wraz z kablowaniem przez lokalnych informatorów do Warszawy kto w gminie zrobił kupkę i o której). Budowę pomników Kaczyńskiego również, cegiełki kupować :-d
  33 52 Cytuj Zgłoś
 • Szczadoniecki 22.05.2018 - 12:00
  No tak, bo TVP, Sądy, spółki skarbu państwa, instytucje rządowe nie były zawłaszczone przez koalicję Po-Psl? To właśnie nazywamy obłudą...
  38 24 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 14:25
  zdjecie
  26 5 Cytuj Zgłoś
 • Szczadoniecki 22.05.2018 - 16:13
  18 11 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 17:29
  No dobra. Kto za pis lapki w gore. Kto za po lapki w dol. Sprawdzimy nasz lokalny sondaz polityczny. Ja nie jestem za żadną z wyżej wymienionych parti. Najblizszy moich przekonań jest Korwin choc i on mnie czasem wkurza. W najbliższych wyborach zaglosuje na siebie albo na A... ☺ (wiadomo glos nieważny)
  33 8 Cytuj Zgłoś
 • 22.05.2018 - 18:07
  Psy Ostrego zaczęły szczekać....żenuła na całego...
  47 16 Cytuj Zgłoś
 • 23.05.2018 - 12:09
  Sradowazy napisał/a:
  No tak, bo TVP, Sądy, spółki skarbu państwa, instytucje rządowe nie były zawłaszczone przez koalicję Po-Psl? To właśnie nazywamy obłudą...
  Sradowazy z takim osobnikiem jak ''prywatnie'' nie ma co pisać bo z nie go bije tylko obłuda i fałsz do roku 2015 to on już nie wie że wszystko było w rękach w dzisiejszej czerwonej bandy z'' totalnej opozycji''
  prywatnie on ma po prostu problem ze sobą a nazwałbym to PiSofobia!
  29 10 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach