Piłka nożna, A-klasa: Górki z drugim remisem w tym sezonie

Podziałem punktów zakończyło się starcie w Trzemeśni, gdzie Górki rozgrywały mecz ze Skalnikiem

Myśleniczanie do 88. minuty, grając przez 2/3 meczu w osłabieniu, prowadzili 0:1, jednak gospodarze w samej końcówce wyrównali. Bramkę dla Górek zanotował Pietrzyk - pięknym strzałem z rzutu wolnego.

LKS Skalnik Trzemeśnia - LKS Górki Myślenice 1:1 (0:1) Bramki: 0:1 40’ Pietrzyk - wolny, 1:1 88’ M. Gzyl
Skalnik: Michał Szafrański - Piotr Gzyl, Janusz Szydlak, Piotr Górka, Wojciech Dąbrowski - Dawid Młynarczyk (46’ Tomasz Michalik), Robert Zapała, Mateusz Dąbrowski, Krzysztof Szydlak, Mariusz Gzyl, Jakub Chlebicki
Górki: Krystian Kubiczek - Paweł Maślak, Rafał Bujas, Andrzej Szlachetka, Ireneusz Ziaja - Sebastian Klasik (82’ Bartosz Górka) - Mateusz Obierzyński (kapitan; 79’ Szymon Smok), Mateusz Pietrzyk, Mateusz Biela (28’ CZ. K.), Tomasz Kania - Kamil Malina (63’ Kamil Plewa)

Mecz ze Skalnikiem zapowiadał się na bardzo wyrównane widowisko, w którym naprzeciwko siebie wystąpią dwie drużyny o podobnych umiejętnościach i poziomie piłkarskim. Obie ekipy walczyły o polepszenie swojej sytuacji w tabeli.

Z czasem krystalizowała się przewaga Skalnika, a ekipa od 28. minuty grała w przewadze po czerwonej kartce dla Bieli. Tuż przed końcem pierwszej części, zespół przyjezdny wyszedł na prowadzenie, dzięki trafieniu Mateusza Pietrzyka, bezpośrednio z rzutu wolnego.

W drugiej połowie zdziesiątkowane Górki walczyły o obronienie wyniku. Myśleniczanie długo utrzymywali korzystny wynik i na kilka minut przed końcem wydawało się, że utrzymają prowadzenie do końca. W 88. minucie Skalnik doprowadził do remisu, a kontrowersyjną bramkę zdobył Gzyl. Po dośrodkowaniu, napastnik drużyny gospodarzy pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki, a następnie pewnym strzałem pokonał Kubiczka. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Chociaż Górki w tym spotkaniu mogą mówić o wielkim niedosycie straconą bramką, to zdobycie punktu, w meczu wyjazdowym z solidną drużyną, która chwilami miała wielką przewagę nad przyjezdnymi jest rezultatem naprawdę korzystnym. Górki są dalej w walce o utrzymanie, a zdobyte oczko spowodowało, że ekipa zrównała się punktami z jedenastym Lubomirem. Kolejny mecz Górek odbędzie się w środę (30.05), kiedy o godz. 18:00 przy Solidarności 6, myśleniczanie zagrają zaległe starcie z Wrzosami Osieczany.