Sumo: Krzysztof Szpakiewicz wraca z medalem z Pucharu Polski wraca

Czterech zawodników KS Dalin walczyło w Kielcach w Pucharze Polski w Sumo w Kielcach, który był równocześnie kolejnym – trzecim etapem kwalifikacji do Mistrzostw Europy w 2018. Tylko Krzysztof Szpakiewicz wrócił z medalem

W zawodach uczestniczyła rekordowa ilość 241 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z całej Polski. Nasi zawodnicy, startując w okrojonym składzie nie powtórzyli ubiegłorocznego sukcesu zdobywając jeden srebrny medal, który wywalczył niezawodny Krzysztof Szpakiewicz. Wygrał trzy walki w kategorii wagowej do 55 kg Kadetów, lecz w finale zaliczył wpadkę przegrywając ze swoim największym konkurentem Mikołajem Raźniakiem z Krotoszyna.

Walka finałowa miała właściwie dwie odsłony. W pierwszym starciu Krzysiek wykonał efektowny rzut po którym sędzia wskazał jego zwycięstwo, lecz werdykt zakwestionował sędzia pomocniczy. Zarządzono powtórkę walki, w której tym razem lepszy był przeciwnik. Największego pecha miał walczący w kategorii wagowej do 75 kg Kadetów Jan Mastela. W pierwszej i jak się okazało jedynej walce przegrał z Adrianem Orlikowskim z Pyrzyc. Niestety jego przeciwnik kolejną walkę przegrał i nie pociągnął Janka do walk repasażowych.

W grupie Młodzików walczyli Hubert Tylek w kategorii wagowej do 55 kg i Antoni Starzec w kat. wagowej do 55 kg. Oboje zajęli piąte miejsca w swoich kategoriach wagowych. Debiutujący w zawodach sumo Hubert wygrał walkę z Mateuszem Czosnkiem z Olsztyna, a przegrał z późniejszymi medalistami - Piotrem Pytką z Lublina i z Igorem Misterowiczem ze Strzelec Opolskich. Antoni Starzec pokonał Mateusza Horodko z Zamościa i Patryka Kolompara z Lublina, a przegrał podobnie jak Hubert z medalistami Adamem Wódkowskim z Kielc i Wiktorem Totonem z Rzeszowa.

- Wszyscy nasi zawodnicy spisali się dobrze, lecz tym razem nie przełożyło się to na zdobycze medalowe. Krzysiek pomimo przegranej walki finałowej utrzymał przewagę w rankingu do Mistrzostw Europy ze zdobyczą 5 punktów – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.