Mistrzostwa Małopolski w mini siatkówce: Brąz dla AMS Pcim

W Nowym Sączu dwie drużyny AMS Pcim walczyły w finale województwa małopolskiego Kinder + Sport w kat. dwójek dziewcząt (rocznik 2007). Pierwsza drużyna w składzie Nikola Hajdas (SP1 Stróża), Justyna Madej (SP3 Pcim) stanęła na „trzecim stopniu” podium pokonując 2:0 drużynę MKS MOS Wieliczka. Druga drużyna (rok młodsza) w składzie Gabriela Gałka (SP1 Pcim), Emilia Pietrzyk (SP3 Pcim) uplasowała się na 21 miejscu.

Dziewczynki z pierwszej drużyny I i II etap zakończyły na 1 miejscu. Następnie w półfinale zmierzyły się z drużyną Salosu Staniątki, gdzie nieznacznie uległy w tie-breaku 11-9. Pozostała walka o 3 miejsce, gdzie ponownie rywalizowały z drużyną MKS MOS Wieliczka, zakończyła się powtórnie zwycięstwem.

Tego dnia za dziewczynkami z AMSu uplasowały się drużyny m.in. UKS 22 Kraków, Ekstrim Gorlice, Radwan Sport Kraków, SMS Dalin Myślenice czy Dunajec Nowy Sącz. Jest to pierwszy (historyczny) medal Mistrzostw Małopolski dla AMS Pcim, który swoją działalność prowadzi zaledwie od 2015 roku.

Kolejnego dnia drużyna chłopców w kat. trójek równie dobrze się spisała i zajęła 7 miejsce pozostawiając w pokonanym polu takie drużyny jak AS Niepołomice, Sparta Kraków czy Wawel Kraków. Drużyna wystąpiła w składzie Jan Tupta, Szymon Kozak, Miłosz Kubic, Jakub Pieron/kontuzja (wszyscy SP3 Pcim) oraz Wiktor Motyl (SP1 Pcim).

Wszyscy finaliści zasługują na szczególne słowa uznania za rywalizację w większości z zespołami, w których dzieci uczęszczają do klas sportowych czy działają Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach