Piłka nożna, A-klasa: Rokita z problemami pokonuje Górki

W sobotnie popołudnie odbyło się kolejne spotkanie ligowe Górek, które tym razem podejmowały Rokitę Kornatka. Drużyna z Górnego Przedmieścia miała szansę na wygraną, jednak ostatecznie przegrała z rywalem z Kornatki 3:4

LKS Górki Myślenice - LKS Rokita Kornatka 3:4 (2:2)
Bramki: 0:1 14’ D.Kania, 1:1 22’ M.Obierzyński as. S.Klasik, 2:1 24’ I.Ziaja as. R.Bujas, 2:2 42’ M.Mistarz (K), 2:3 50’ Ł.Serafin, 3:3 51’ M.Pietrzyk, 3:4 65’ A.Piwowarczyk
Górki: Krystian Kubiczek - Paweł Maślak, Rafał Bujas, Andrzej Szlachetka, Ireneusz Ziaja - Sebastian Klasik - Mateusz Obierzyński (kapitan), Karol Turała (46’ Kamil Malina), Mateusz Biela, Tomasz Kania - Mateusz Pietrzyk
Rokita: Wojciech Rymarczyk - Rafał Budzowski, Mateusz Mistarz, Sławomir Mistarz, Artur Kornio - Damian Piwowarczyk (60' Paweł Kozielec), Adam Piwowarczyk, Dawid Kania, Jakub Ścibor - Łukasz Serafin, Wojciech Piwowarczyk (70' Karol Drożdż)

Myśleniczanie do starcia przystąpili w optymalnym składzie i zapewniali, że zrobią wszystko, aby sprawić niespodziankę w pojedynku z trzecim w tabeli zespołem. Rywalem Górek w meczu był wymagający i solidny przeciwnik, który w rundzie wiosennej borykał się ze sporymi brakami kadrowymi. Górki po zwycięstwie z Wrzosami chciały kontynuować korzystną passę.

Pierwsi na prowadzenie w meczu wyszli goście, którzy dzięki dokładnemu uderzeniu Kanii zdobyli pierwszego gola. Gospodarze momentalnie odpowiedzieli i dzięki bramkom Obierzyńskiego i Ziaji po stałych fragmentach gry, udowodnili niezłą formę. Tuż przed przerwą Rokita doprowadziła do remisu, wykorzystując szansę z rzutu karnego.

Początek drugiej połowy zapowiadał ciekawą walkę do samego końca. Już w 50. min. Rokita zdobyła trzecią bramkę, jednak kilkanaście sekund później Górki odpowiedziały, dzięki trafieniu Pietrzyka. Drużyna przyjezdna w 65. minucie zanotowała kolejnego gola i tym samym ustanowiła końcowy rezultat spotkania. Chociaż gospodarze przeważali w końcówce spotkania, to ostatecznie musieli pogodzić się z porażką.

Ekipa z Górnego Przedmieścia spada w tabeli na dwunastą lokatę, lecz jej stan punktowy jest identyczny, co jedenastego Lubomira. W najbliższym starciu Górki zmierzą się na wyjeździe z Orłem Nowa Wieś.