Myślenice: Narodowy Bieg Stulecia 11 listopada, ale zostało niewiele czasu żeby się zapisać

W stu miastach na terenie całej Polski odbędzie się sto biegów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dokładnie 11 listopada o godzinie 11:11 również w Myślenicach wystartuje uliczny bieg pod nazwą Narodowy Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr” na dystansie 10 kilometrów

– zapisy trwają do końca 21 czerwca na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl

 

Maciej Ostrowski, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: Zachęcam do zapisów na ten bieg. Dzięki temu wspólnie w aktywny sposób uczcimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Idea Narodowego Biegu Stulecia bardzo nam się spodobała i wpisaliśmy tę imprezę również w kalendarz myślenickich imprez niepodległościowych. W tym biegu przeprowadzimy profesjonalny pomiar czasu na trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a wszystkie wyniki wpisane zostaną do narodowej bazy biegu, który równocześnie odbędzie się w 99 innych miastach na terenie całego kraju

Do wielu uroczystości i wydarzeń jakie będą organizowane w 2018 roku z okazji świętowania jubileuszowego roku odzyskania niepodległości, włączone zostało sto biegów zainicjowane przez Polską Agencję Prasową przy współudziale Polskiego Radia i Telewizji Polskiej oraz Polskiego Związku Alpinizmu i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- 11 listopada 2018 roku świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z takich elementów może być sport, którego wielkim orędownikiem był Józef Piłsudski. Zainteresowania Marszałka wychowaniem fizycznym wynikały z jego filozofii czynu; z dbałości o zdrowie fizyczne oraz moralne dzieci i młodzieży; z troski o dobro, trwałość i obronność państwa. - mówi Janusz Kalinowski, koordynator ogólnopolskiego projektu Narodowy Bieg Stulecia.

- W listopadzie 2015 roku, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ogólnopolski Festiwal Biegowy Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego zainaugurował w Warszawie trzyletni program "Moja droga do 100-lecia niepodległości od Bałtyku do Tatr". Mamy nadzieję, że każdy wytyczy sobie swoją drogę, a wszyscy spotkamy się na "szczycie Everestu" 11 listopada 2018 roku o godz. 11:11, kiedy to nastąpi start do 100 biegów w 100 miastach – dodał Kalinowski.

Start i meta biegu znajdować się będą w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, przy ulicy Zdrojowej 9 w Myślenicach. Również w hali znajdować się będzie biuro zawodów oraz zaplecze szatniowo-sanitarne dla wszystkich zawodników.

- Organizatorzy szacują, że w całej Polsce w tym biegu może wystartować nawet sto tysięcy uczestników. Wszyscy pobiegną w biało-czerwonych koszulkach, które każdy otrzyma wraz z pakietem startowym. Trasa będzie atestowana, a przeprowadzimy także profesjonalny pomiar czasu. Dla najlepszych zawodników w kategorii mężczyzn i kobiet przewidujemy puchary ufundowane przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Macieja Ostrowskiego, natomiast każdy niezależnie od wyniku otrzyma medal, dyplom oraz niepodległościowe gadżety – wyjaśnia Marek Pajka, koordynator myślenickiej edycji narodowego biegu.

Zapisy trwać będą do 21 czerwca 2018 roku, ponieważ przez okres wakacyjny zamawiane będą koszulki oraz jednakowe gadżety dla biegaczy z całej Polski. Zapisy przyjmowane są na  www.biegstulecia.myslenice.pl.

- Po tym terminie nie będzie możliwości dopisania się do listy uczestników. Jestem przekonany, że to będzie biegowe święto w Myślenicach i tym samym wspólnie będziemy mogli sportowym akcentem uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości. Trasa będzie prowadzić z Zarabia przez centrum miasta, obok Muzeum Niepodległości, rynek i główne ulice w mieście. Po przeprowadzeniu oficjalnego atestu potwierdzimy ją na naszej stronie internetowej i wydarzeniu – dodał Marek Pajka.

Narodowy Bieg Stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „od Bałtyku do Tatr” - Myślenice

Data: 11.11.2018
Godzina: 11:11
Miejsce: Myślenice, start i meta – Hala widowiskowo-sportowa na Zarabiu
Trasa w przygotowaniu atestu: ulicami Zdrojową, Piłsudskiego w stronę rynku, Żeromskiego, Kasprowicza, następnie Sienkiewicza w dół obok budynku Muzeum Niepodległości, na rynek ulicą Sobieskiego, następnie Klakurki, obok Pomnika Niepodległości na płycie Rynku, ulicą Kościuszki, Niepodległości, Daszyńskiego, Galla Anonima i z powrotem na Zarabie ulicą Piłsudskiego, a na koniec rundka ulicą Parkową i meta przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Zdrojowej 9.

Zapisy do 21.06.2018 na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl

Pakiet startowy podstawowy: 40 zł – w tym koszulka techniczna, worek plecakowy, gadżety Miasta i Gminy Myślenice, medal oraz dyplom

Pakiet startowy ekstra: 55 zł – zestaw pakietu podstawowego oraz zimowa czapka z logiem

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Czytaj także