Podróżnik Iti odwiedza Myślenice. Czyli czego nie dostrzegamy na co dzień

„Często zdarza się tak, że mieszkając w jakimś miejscu na co dzień nie dostrzegamy jego zalet i muszą nam to pokazać ludzie z zewnątrz” – w liście wysłanym na redakcja@miasto-info.pl napisał jeden z naszych czytelników przesyłając amatorski film jednego z krakowskich turystów

Widać na nim podróżnika Iti, bowiem tak nazywa się kanał na którym opublikowany został film dotyczący Myślenic. Autor wyjaśnia pochodzenie nazwy Myślenice, opowiada o położeniu miasta miasta i przede wszystkim... zwiedza je.

Odwiedził m.in. kapliczkę Matki Bożej Śnieżnej przy tzw. studzienkach, zwiedził Zamczysko na Zarabiu, Rynek, Kamienicę Obońskich, "Dom Grecki", Kościół w Rynku, kościółek św. Jakuba, cmentarz żydowski i Zarabie.

- Chciałem w pełni oddać miejsca zabytkowe w Myślenicach, ponieważ warto je zwiedzać i odkrywać na nowo – mówi prowadzący, mieszkający na co dzień w Krakowie.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 12.06.2018 - 8:31
  Szkoda, że filmik zmontowany ze zdjęć. Może bardziej dynamiczne kadry by się lepiej oglądało :P
  7 3 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2018 - 9:27
  Powiem szczerze że taki mam styl montowania, który wypracowałem przez lata dużo osób zarzucało mi że w filmach nie pojawiają się zdjęcia zabytków, Ale i tak dziękuję za uwagę, każde spostrzeżenie pomoże mi w ulepszaniu kanału.
  4 Cytuj Zgłoś
 • 15.06.2018 - 9:38
  Czytelników jak i widzów zapraszam na moją stronę facebookową, na niej państwo znajdziecie zdjęcia z każdej trasy lub zwiedzonego miasta:
  https://www.facebook.com/PieszoprzezMalopolske/
  3 Cytuj Zgłoś
 • 19.06.2018 - 5:59
  dobrze ze go haligatory i inne dzikie wensze nie wystraszyly terozki po lasoch to ino klody i motury lataja strach pod drzewem siadac patrzac ino jak pojdzie do sciecio za drukorza
  1 Cytuj Zgłoś
 • 27.06.2018 - 11:25
  No jakichś cudów, nie zobaczył. Znam lepsze miejsca w moim mieście.
  1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach