Piłka nożna, A-klasa: Górki kończą sezon na 11 miejscu

W ostatniej kolejce Górki na wyjeździe zmierzyły się z zespołem Beskidu Tokarnia. W meczu lepszym okazali się być gospodarze, którzy pokonali myśleniczan 6:2

GKS Beskid Tokarnia - LKS Górki Myślenice 6:2 (3:1)
Bramki: 1:0 1’, 2:0 37’, 3:0 43’, 3:1 44’ Dudek as. Biela, 4:1 58’, 5:1 59’, 6:1 63’, 6:2 89' 6:2 Tokoń as. Dudek
Górki: Artur Szlachetka - Andrzej Szlachetka, Kamil Plewa (78’ Jan Ulman), Rafał Bujas, Bartosz Górka (55’ Paweł Maślak) - Krystian Klasik (65’ Tomasz Tokoń) - Mateusz Obierzyński (kapitan; 80’ Szymon Smok), Mateusz Biela, Ireneusz Ziaja, Kamil Malina (60’ Jarosław Kuchnia) - Ignacy Dudek

W spotkaniu pomiędzy Beskidem, a Górkami ekipa z Tokarni do końca walczyła o drugie miejsce, które mogło premiować ją awansem do V ligi. Natomiast pewni utrzymania w lidze podopieczni trenera Wojciecha Czajki przyjechali do Tokarni, aby pozytywnie zakończyć debiutancki w A-klasie sezon.

Na mecz goście wybrali się w okrojonym składzie, a w kadrze myśleniczan na ten pojedynek zabrakło m.in. podstawowego bramkarza - Kubiczka czy najskuteczniejszego napastnika - Pietrzyka.

Mecz od samego początku odbywał się pod dyktando gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w dwudziestej trzeciej sekundzie. Dopiero w samej końcówce Beskid wymierzył kolejne dwa ciosy i po bramkach w 38. i 43. minucie wyszedł na trzybramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 3:1, a bramkę kontaktową dla Górek zdobył Ignacy Dudek.

Gdy wydawało się, że starcie stanie się wyrównane, to niezwykle skuteczna ofensywa Beskidu przyczyniła się do sukcesywnego powiększania prowadzenia. Po upływie nieco ponad godziny gry na murawie było już 6:1, a kolejne bramki dla miejscowego zespołu notowani najbardziej skuteczni zawodnicy w klubie z Tokarni. Chociaż podopieczni trenera Wojciecha Czajki chcieli jeszcze powalczyć o zmianę wyniku, to Beskid pewnie bronił uzyskanej wcześniej przewagi. Myśleniczan stać było na jeszcze jedno trafienie, a zdobywcą golą w 89. minucie został Tomasz Tokoń.

Porażka z Beskidem nie miała wpływu na zmianę końcowej lokaty Górek w tabeli ligowej, które zakończą ostatecznie rywalizację na jedenastej lokacie, z dorobkiem 33 punktów. Chociaż myśleniczanie w zimowej przerwie praktycznie odbudowywali zespół z nowym trenerem od podstaw, to ostatecznie udało się im zająć pewne miejsce, które premiuje tą ekipę pozostaniem w A-klasie. Najskuteczniejszym zawodnikiem Górek został Mateusz Pietrzyk, który łącznie zdobył 20 bramek w 23 meczach. Przygodę trenerską z myślenicką ekipą kontynuował będzie Wojciech Czajka.