Kultura

MOKiS: 100 rozmów na stulecie niepodległości

MOKiS: 100 rozmów na stulecie niepodległości

Sto rozmów na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, to tytuł projektu który realizowany jest w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Do 11 listopada zarejestrowanych zostanie 100 wywiadów z mieszkańcami, którzy Dorocie Ruśkowskiej, pomysłodawczyni całego cyklu, opowiadać będą o swoich doświadczeniach z niepodległością.

Przed kamerą może usiąść każdy, kto chciałby podzielić się swoimi refleksjami na temat niepodległości.

Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS: Interesują nas szczególnie historie, które wprost odnoszą się do lokalnych tematów i wydarzeń. Nie chcemy politykować, oceniać. Chcemy posłuchać jak mieszkańcy czują niepodległość.

Setka wywiadów ma być próbą dokumentacji i zrozumienia różnych wartości i emocji towarzyszących polskiej wolności. W nagraniu rozmowy może wziąć udział każdy, kto zgłosi taką gotowość. Wiek, pochodzenie, czy wykształcenie nie mają znaczenia. Liczy się refleksja i chęć porozmawiania przed kamerami o własnym doświadczaniu wolnej Polski.

Rozmowy prowadzić będzie Dorota Ruśkowska, pomysłodawczyni całego cyklu.

Dorota Ruśkowska: Pragnę namówić mieszkańców do opowiedzenia różnych historii związanych z tym miastem - zarówno tych wyciskających łzy, jak i tych zabawnych. Miewamy w swoich archiwach rodzinnych opowieści, które przekazujemy z pokolenia na pokolenie, a nie mamy okazji ich opublikować. Jestem po to żeby ich wysłuchać.

Gotowe materiały, które już udało się nagrać dostępne są pod adresem 

materiał powstał przy współpracy z MOKiS
4-6

Powiązane tematy

MOKIS: Rodzinne Mikołajki w sobotę 8 grudnia
Kultura 0

MOKIS: Rodzinne Mikołajki w sobotę 8 grudnia

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Małopolska Szkoła Gościnności zapraszają wszystkie dzieci wraz z całymi rodzinami na Myślenickie Mikołajki Rodzinne

MOKIS: S.O.S Ratujcie nasze skóry
Kultura 0

MOKIS: S.O.S Ratujcie nasze skóry

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na wystawę pn. „S.O.S /Save our skins/ Ratujcie nasze skóry” oraz spotkanie autorskie z twórcą prezentowanych na ekspozycji grafik dr Stefanem Kaczmarkiem pracownikiem naukowym Wydziału Grafiki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych

Komentarze

Zobacz więcej