Szymon Burliga nowym trenerem Orła Myślenice

Szymon Burliga na stanowisku trenera zastąpi duet Kamil Ostrowski - Dawid Suder, który zrezygnował z prowadzenia drużyny z końcem ubiegłego sezonu

Trenerzy Kamil Ostrowski i Dawid Suder przejęli drużynę Orła przed trzema laty. Orzeł Myślenice, który w sezonie 2014/15 wywalczył utrzymanie dopiero w ostatnim ligowym spotkaniu pod wodzą trenera Pawła Karasia, kolejny sezon rozpoczął z animuszem i uplasował w ścisłej czołówce, zajmując szóste miejsce. Kolejne dwa sezony to dwa czwarte miejsca w rozgrywkach.

To nie była łatwa decyzja z uwagi na moje przywiązanie do Orła Myślenice. Wiem, że nie byłbym w stanie dalej poświęcać się prowadzeniu tej drużyny w takim stopniu jak bym chciał na skutek spraw prywatnych. Jestem jednak dumny z tego, że mogłem jako trener tę drużynę prowadzić, bo jestem z nią związany od 18 lat. Ważne, że Orzeł zaczął znaczyć więcej w ligowej rzeczywistości i choć drużyna przechodziła przemianę pokoleń, to nie dość, że nie straciła na wartości, to wciąż stawała się lepsza – decyzję komentuje Kamil Ostrowski.

Szymom Burliga pierwszy trening poprowadzi 12 lipca o godzinie 19. Nowy szkoleniowiec Orła posiada licencję UEFA A. Ostatnim klubem, w którym pracował 41-latek była Watra Białka Tatrzańska, a wcześniej prowadził między innymi Pcimiankę Pcim, Czarnych Staniątki, Beskid Andrychów, KS Tymbark, Poroniec Poronin, Spartę Kazimierza Wielka, czy Orkan Szczyrzyc.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach