Ciągle pada. Raba wystąpiła z koryta. Czy to oznacza odwołanie Myślenickiego Festiwalu Lata?

Kilkudniowe opady i prognozy dalszych w kolejnych dniach rodzą pytanie o organizację Myślenickiego Festiwalu Lata. Czy koncerty na plaży trawiastej dojdą do skutku?

Deszczowa aura utrzymuje się w naszym regionie przez ostatnie kilka dni. Wczoraj po kilku dniach opadów na Górnym Jazie z koryta wystąpiła Raba. W innych miejscach woda znajduje się niebezpiecznie blisko brzegu, a jej poziom rośnie z każdym dniem.

Utrzymujący się wysoki stan wód i deszczowe prognozy rodzą pytanie; czy nie zagrozi to planowanym koncertom w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata, które mają odbyć się za tydzień w sobotę i niedzielę 28-29 lipca na plaży trawiastej na Zarabiu?

- Na obecną chwilę impreza ma się obyć zgodnie z planem. Cały czas monitorujemy sytuację i jeśli Raba nie wyleje na plażę trawiastą nie mamy powodów do odwoływania imprezy. Powodem do zerwania umów z wykonawcami jest m.in. tzw. "siła wyższa" jak np. powódź, jednak opady deszczu nie są siłą wyższą. Mamy nadzieję, że takiej potrzeby nie będzie i Myślenicki Festiwal Lata w tym roku odbędzie się bez zakłóceń – informuje Kornelia Pacek z UMiG Myślenice.

Myślenicki Festiwal Lata to wydarzenie, które od lat gromadzi tysiące uczestników. Przez dwa dni na terenie całej plaży trawiastej na Zarabiu bawią się zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni. Wieczorne koncerty dają tutaj gwiazdy dużego formatu polskiej sceny muzycznej. Przed myślenicką publicznością na przestrzeni lat wystąpili już m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny, Margaret, Dżem, Bajm, Maciej Maleńczuk, Hej i Brodka.

Podczas Myślenickiego Festiwalu Lata 2018 zagrają Future Folk, Sylwia Grzeszczak, Sławomir i Ira.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • mirek@ 19.07.2018 - 13:35
  dobre pytanie - jeżeli stan wód się utrzyma to trzeba bedzie przemodelowac ta impreze albo zabezpieczyc brzeg raby zeby nikogo nie porwala
  19 11 Cytuj Zgłoś
 • 19.07.2018 - 16:51
  Z tego co widziałam, porownujac wczorajszy dzien do dzisiejszego, woda opadła o 1.5 metra
  17 5 Cytuj Zgłoś
 • 19.07.2018 - 19:19
  Prognozy są dobre. Zatem trzymamy kciuki i.... Liczymy na siłę wyższą, że nam słoneczkiem poświęci. :-)
  14 5 Cytuj Zgłoś
 • OKOKI 19.07.2018 - 21:40
  Nie odwołujcie Dni Myślenic ,przez miasto przetoczy się fala samobójstw.
  15 16 Cytuj Zgłoś
 • 19.07.2018 - 21:55
  niech leye woda jezd rybom potrzebna
  13 18 Cytuj Zgłoś
 • Mariusz 20.07.2018 - 11:06
  KsiadzROMAN napisał/a:
  niech leye woda jezd rybom potrzebna
  Tobie święcona by się przydała :D
  13 3 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach