Piłka nożna, A-klasa: Górki wygrywają ze Skalnikiem 0:3

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo zanotowały Górki Myślenice, które w meczu ligowym trzeciej kolejki pokonały Skalnik Trzemeśnia 0:3. Zwycięstwo zostało okupione poważnym urazem ręki Krystiana Kubiczka - podstawowego bramkarza Górek

LKS Skalnik Trzemeśnia - LKS Górki Myślenice 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 2’ M.Pietrzyk as. J.Kuchnia, 0:2 76’ I.Dudek as. K.Turała, 0:3 90+4’ I.Dudek as. T.Kania
Skalnik: Kamil Skałka - Jakub Chlebicki, Wojciech Dąbrowski, Mateusz Dąbrowski (68’ Kamil Mochel), Mariusz Gzyl, Mateusz Klimas (80’ Paweł Mistarz), Dawid Młynarczyk (85’ Piotr Gzyl), Krzysztof Szydlak (46’ Kacper Moryc), Robert Zapała, Tomasz Bała (70’ Witold Trzepacz), Michał Frosztęga
Ponadto na ławce: Damian Słoboda, Piotr Górka
Górki: Krystian Kubiczek (35’ Artur Szlachetka) - Andrzej Szlachetka (77’ Mateusz Kubiński), Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja, Kamil Plewa - Mateusz Biela - Mateusz Obierzyński (kapitan; 62’ Tomasz Kania), Ignacy Dudek, Jarosław Kuchnia (80’ Paweł Dąbrowa) - Kamil Malina (62’ Karol Turała), Mateusz Pietrzyk
Ponadto na ławce: Sebastian Klasik, Bartłomiej Bednarz

Początek meczu należał do myśleniczan, którzy w drugiej minucie otworzyli wynik spotkania. Pierwszego gola dla Górek w sezonie 2018/19 zanotował Mateusz Pietrzyk, wykorzystując dobre podanie od Jarosława Kuchni.

W 34. minucie plac gry z poważnym urazem prawej ręki opuścił Kubiczek, a pierwszym diagnozami tej kontuzji było nawet złamanie ręki. Do przerwy Górki utrzymały prowadzenie, mimo że rywale mocniej zaatakowali.

W pierwszych minutach drugiej połowy Skalnik zaryzykował i zaangażował się w ofensywę. Gospodarze byli blisko wyrównania, jednak pewnie na bramce spisywał się Szlachetka - rezerwowy golkiper Górek. Na końcowe dwadzieścia minut to myśleniczanie ponownie przejęli inicjatywę, a decydujące o losach meczu trafienie zdobył Dudek.

Po podwyższeniu na 0:2 znany był już zwycięzca spotkania, jednak walczące do samego Górki pokusiły się o kolejną bramkę, a ostateczny rezultat starcia ustalił nie kto inny jak Ignacy Dudek.