Piłka nożna, A-klasa: Górki wygrywają z Orłem Nowa Wieś 3:0

W piątek kolejce Górki Myślenice na wyjeździe rywalizowały z Orłem Nowa Wieś. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki wygrali 0:3. To drugie zwycięstwo tym sezonie

UKS Orzeł Nowa Wieś - LKS Górki Myślenice 0:3 (0:0)
Bramki:0:1 65’ I.Dudek as. M.Pietrzyk, 0:2 82’ I.Dudek as. J.Kuchnia, 0:3 87’ J.Kuchnia as. K.Malina

Orzeł: Franciszek Ptak - Jacek Podsiadło (70’ Dominik Olesek), Dariusz Cichoń, Jarosław Dyrda, Tomasz Suder - Marek Kosałka, Daniel Sędzik (kapitan) - Mateusz Wrona (75’ Bartłomiej Kasprzyk), Konrad Idzi (60’ Bartłomiej Suder), Marcin Gaca - Hubert Suder (85’ Piotr Twardosz)
Górki: Artur Szlachetka - Bartosz Górka, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja, Kamil Plewa - Tomasz Kania - Mateusz Obierzyński (kapitan; 88’ Karol Klimas), Ignacy Dudek (87’ Jan Ulman), Kamil Malina, Jarosław Kuchnia (88’ Tomasz Tokoń) - Mateusz Pietrzyk

Do przerwy mimo kilku okazji z obu stron utrzymał się bezbramkowy remis. Na drugą część Górki wyszły nieco bardziej zmotywowane, czego dowodem było niezwykle ofensywne nastawienie na początku połowy.

Podopieczni trenera Wojciecha Czajki grali o wiele lepiej. a blisko bramki byli ponownie Pietrzyk i Dudek. Na niekorzyść gości fenomenalnie dysponowany tego dnia był golkiper miejscowej ekipy - Franciszek Ptak, który swoją dyspozycją mimo sędziwego wieku dalej zawstydza niejednego młodego piłkarza.

W 65. min. dwójkową akcję Pietrzyk - Dudek, wykorzystał ten drugi, otwierając wynik meczu. W kolejnych fragmencie spotkania, to Górki kontrolowały mecz, a w 82. min. na 0:2 podwyższył ponownie Dudek, wykorzystując zamieszanie w polu karnym i zagranie od Kuchni. Asystent stał się również strzelec decydującego trafienia, które myśleniczanie zdobyli na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Zwycięstwo Górek w meczu z Orłem Nowa Wieś to drugi triumf w tym sezonie i co ciekawy drugie wyjazdowe zwycięstwo różnicą trzech bramek. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki pokazują, że stać ich na dobrą grę, jednak niekiedy przytrafiają się im błędy, które jednak w początkowej fazie rywalizacji zdają się być całkowicie zrozumiałe.

Dzięki wygranej ekipa z Myślenic przesunęła się w tabeli na piątą lokatę, a w następnym swoim meczu czeka ją kolejny wyjazd - tym razem do Stróży, na mecz z LKS Trzebunia.