Poseł Jarosław Szlachetka przekazuje decyzję o dotacji na remont oddziału zakaźnego szpitala

Premier przyznał 2,38 mln zł z rezerwy budżetowej na trwający remont oddziału zakaźnego w myślenickim szpitalu

Wiosną tego roku Wojewoda Małopolski wystąpił z wnioskiem o przyznanie z ogólnej rezerwy budżetowej środków finansowych, które miały zostać przeznaczone na remont oddziału zakaźnego w myślenickim szpitalu. W czwartek 30 sierpnia premier Mateusz Morawiecki przyznał na ten cel 2 384 000 zł.

Taką informację przekazał wicewojewoda małopolski Józef Gawron wraz z posłem PiS i kandydatem na burmistrza Jarosławem Szlachetką podczas konferencji prasowej przed budynkiem szpitala.

Oddział zakaźny SP ZOZ w Myślenicach stanowi zabezpieczenie świadczeń szpitalnych w zakresie chorób zakaźnych nie tylko dla mieszkańców powiatu myślenickiego, lecz również limanowskiego, nowatorskiego, tatrzańskiego, bocheńskiego, w których nie funkcjonują oddziały szpitalne o tym profilu.

Oddział zakaźny obejmuje opieką ponad 600 000 osób, a myślenicki szpital w przypadku epidemii pełni rolę tzw. „zabezpieczenia II rzutowego” co oznacza, że jednostka ta jest przewidziana w planie działania w takich przypadkach po Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Prace rozpoczęte przez starostwo powiatowe w Myślenicach oraz dyrekcję szpitala na tym oddziale są już zaawansowane, a ich zakres to m.in. remont sal oraz modernizacje wszystkich podłączy i sieci. Całkowity koszt robót to w sumie 2,8 mln zł.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach