Piłka nożna, A-klasa: Słabszy występ Górek i remis z LKS Trzebunia

Górki Myślenice rozegrały swój piąty w tym sezonie mecz, który zakończył się pierwszym remisem - 0:0 z LKS Trzebunia. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki po pięciu meczach zajmują w tabeli siódmą pozycję

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w pierwszych minutach poważnie zagrozili ze stałych fragmentów gry. Myśleniczanie mieli okazję powstrzymać zapędy miejscowej ekipy, gdyż w 16. minucie uderzeniem w słupek z rzutu wolnego popisał się Ignacy Dudek. Pierwsza połowa nie powalała, a obie ekipy sporadycznie wykonywały ofensywne akcje.

Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra ekipy gości, która od samego początku próbowała otworzyć wynik meczu. Swoimi szansami popisali się m.in. Dudek, Biela czy Dąbrowa. Liczne okazje nie miały niestety skutku bramkowego, a na murawie w Stróży nadal utrzymywał się remis.

Trzebunia w drugiej połowie skupiła się na grze defensywnej, chociaż na kilka minut przed końcem jeden z zawodników popisał się strzałem w poprzeczkę. Górki w 83. minucie mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Dudek.

Zawody LKS-u Trzebunia z Górkami Myślenice zakończyły się podziałem punktów. Górki po pięciu meczach plasują się na siódmej pozycji z dorobkiem siedmiu punktów. Warto jednak wspomnieć, że w czasie tych pojedynków myśleniczanie stracili zaledwie trzy gole, a to plasuje ich na pierwszym miejscu wśród najlepszych defensyw w lidze. Kolejny mecz Górki rozegrają z Jordanem Zakliczyn - w niedzielę - 9. września przed własną publicznością.