Orzeł Myślenice ma 70 lat.Sparing zagrały legendy klubu, a w meczu ligowym drużyna pokonała Gościbię

Zwieńczeniem jubileuszu 70-lecia powstania Orła Myślenice było zwycięstwo Orłowców w meczu ligowym z Gościbią Sułkowice 6:1

Jubileuszowa impreza z okazji 70-lecia powstania klubu sportowego Orzeł Myślenice oraz 10. urodziny szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice przyniosła wiele radości wszystkim uczestnikom. Święto Orła i Orlików przyciągnęło tłumy, a wszystko tego dnia ewidentnie sprzyjało gospodarzom i organizatorom.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się od święta dla najmłodszych. Niemal od rana ruszyły turnieje piłkarskie dla Orlików. Wokół boiska powstały dmuchane parki rozrywki zajmujące niemal całe boisko treningowe, a w orłowskim bufecie mnóstwo możliwości, aby nawet domowy obiad zastąpić spędzeniem tego dnia na stadionie Orła Myślenice. Dzieci skosztować mogły także lody czy też skorzystać z przygotowanych atrakcji.

Jednym z głównych punktów programu jubileuszowej imprezy było historyczne zdjęcie całej orłowskiej rodziny. Fani klubu ustawili się na głównej płycie boiska, by wspólnie uwiecznić na pamiątkowej fotografii obchody 70-lecia Orła Myślenice oraz 10. urodziny szkółki Orliki dla dzieci od 5 do 12 lat.

Podczas całodniowej imprezy przeprowadzono także loterię fantową. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na modernizację stadionu, a lada dzień ma ruszyć remont murawy boiska treningowego, które zostanie sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice.

Mecz byłych gwiazd

LEGENDY (biało-zieloni): Łukasz Drewienkiewicz - Zbigniew Bylica, Wojciech Płachta, Mirosław Sawicki, Kamil Lesiński - Krzysztof Karpeta, Łukasz Świech, Łukasz Ferlak, Krzysztof Oskwarek, Rafał Martyka - Bogdan Nowak oraz Sławomir Nowak, Dariusz Ulman, Janusz Sroka, trener Robert Nieć
LEGENDY (granatowi): Grzegorz Sroka - Tomasz Sawicki, Bartłomiej Guzik, Roman Bierówka, Łukasz Mikołajczyk - Ryszard Baran, Jacek Ćwierz, Kamil Ostrowski, Rafał Kański, Dawid Łapa - Paweł Karaś oraz Bartłomiej Nawieśniak, Michał Lech, Jarosław Sroka, trener Paweł Karaś

Przedsmakiem ligowej rywalizacji Orła z Gościbą był mecz byłych Gwiazd Orła Myślenice, który pokazał jak klub z Dolnego Przedmieścia łączy pokolenia. Na przestrzeni całego dnia przez murawę z piłką przy nodze przewinęło się gro zawodników począwszy od 4-latka, po osoby nawet starsze od Klubu Sportowego Orzeł Myślenice.

- Ten mecz był świetną okazją, by spotkać się z ludźmi, którzy tworzyli historię Orła Myślenice w poprzednich latach. Jestem pod wielkim wrażeniem tego jak klub w ostatnim czasie się rozwinął i jego przyszłość maluje się w świetlanych barwach. Pamiętam jak przed laty przebieraliśmy się w blaszaku, a dziś prawie 500 zawodników z profesjonalnym zapleczem i obiektami do treningów ma warunki z najwyższej półki – wspomina Paweł Karaś, były zawodnik i trener Orła, który przed laty grał między innymi w Cracovii, czy młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Mecz byłych gwiazd zakończył się efektownym wynikiem 5:5, a bramki zdobywali Bartłomiej Nawieśniak 3, Kamil Ostrowski i Rafał Kański dla granatowych oraz Łukasz Święch 2, Bogdan Nowak, Łukasz Ferlak i Janusz Sroka dla biało-zielonych.

 

Orzeł – Gościbia 6:1

Orzeł Myślenice - Gościbia Sułkowice 6:1 (5:0) Zając 16, 28, Kasperek 38, Grochal 41, Mistarz 44, Bartosz 82 – Ławrowski 51
ORZEŁ: Pajka - Żak (76 Bodzioch), Mistarz, Kasprzyk, M.Serafin (46 Leśniak) - Wyroba, Sałach, Suder (61 Bartosz) - Zając, Grochal (68 Marzec), Kasperek (65 Górka) 

Bezpośrednio po meczu byłych gwiazd na murawę wybiegła obecna pierwsza drużyna Orła Myślenice mierząc się w meczu ligowym z Gościbią Sułkowice. Podopieczni trenera Szymona Burligi zrobili fantastyczny prezent urodzinowy licznie zebranym kibicom Orła Myślenice, gdyż wygrali aż 6:1 (5:0).

Jeszcze w pierwszej połowie dwa gole zdobył Krzysztof Zając i po jednym Wiktor Grochal, Mariusz Kasperek i Mateusz Mistarz, a po przerwie na bramkę zdobytą przez Gościbię odpowiedział Jakub Bartosz, ustalając wynik zawodów na 6:1.

- Dziękujemy za udział w naszej imprezie. Możemy być dumni nie tylko z długoletniej historii naszego klubu, ale przede wszystkim z rozwoju zarówno Orła jak i szkółki piłkarskiej Orliki. Dziś możemy się pochwalić świetną bazą, zapleczem treningowym, znakomitym szkoleniem młodzieży, a najlepiej o tym świadczą nie tylko liczne awanse na wyższe szczeble rozgrywkowe, ale też transfery naszych zawodników do Wisły Kraków, Cracovii, Zagłebia Lubin, czy Escoli Varsovia. W samym tym okienku do tych klubów trafiło czterech zawodników Orła, a nie sposób nie wspomnieć o występach Bartosza Matogi i Sławomira Chmiela w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Sobotnia impreza miała charakter sportowy, ale w listopadzie planujemy jeszcze oficjalną część z odznaczeniami dla zasłużonych – podsumowuje Wojciech Cichoń, wiceprezes ds. sportowych Orła Myślenice.

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach