Budżet Obywatelski 2018: Głosowanie na najciekawsze pomysły potrwa do 15 września

materiał promocyjny

Do 15 września w internetowym głosowaniu mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice zdecydują o tym jakie projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego zostaną zrealizowane w miejscu w którym mieszkają 

48 zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego przeszło pozytywnie weryfikację formalną i merytoryczną, natomiast 12 zostało odrzuconych. Teraz to mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice zdecydują w elektronicznym głosowaniu na które z projektów przeznaczone zostanie blisko milion złotych z miejskiego budżetu.

W tym roku głosowanie jest możliwe tylko elektronicznie na stronie www.bo.myslenice.pl, a każdy głos potwierdzić będzie trzeba bezpłatnym smsem. Zachęcam do czynnego udziału, bo dzięki temu każdy z nas może mieć wpływ na gminne inwestycje w swoim najbliższym otoczeniu – zaznacza burmistrz Maciej Ostrowski.

Głosować może każdy zameldowany mieszkaniec, który do dnia głosowania ukończył 16 lat. Wszyscy mieszkańcy Gminy Myślenice mogą wybrać podczas głosowanie jedno spośród siedmiu zadań ogólnomiejskich oraz jedno w swoim okręgu lub sołectwie.

Mieczysław Kęsek, dyrektor Urzędu Miasta i Gminy Myślenice: We wszystkich miejscowościach uruchamiamy punkty konsultacyjne do głosowania. Ich listę opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej. Ponadto głos będzie można oddać także w mobilnych punktach. Przede wszystkim każdy z mieszkańców ma możliwość zagłosowania za pośrednictwem komputera lub smartfonu. Mamy nadzieję, że mieszkańcy również w tym roku, chętnie wezmą udział w głosowaniu. Szczególnie ważne zaangażowanie jest w okręgu nr 2 czy sołectwach, w których weryfikację przeszło tylko jedno zadanie. Zgodnie z regulaminem musi ono uzyskać 15% poparcia mieszkańców uprawnionych w tym sołectwie do głosowania.

Najaktywniejsi na etapie składania wniosków byli mieszkańcy Głogoczowa, którzy w głosowaniu wybierać będą spośród 9 wniosków w swoim sołectwie.

Na mobilizację mieszkańców w głosowaniu liczyć muszą mieszkańcy okręgu nr 2 w Myślenicach, a także Borzęty, Buliny, Chełmu, Drogini, Jasienicy, Łęk, Osieczan i Zasani. W tych miejscowościach weryfikację przeszło tylko po jednym zadaniu, które muszą w głosowaniu uzyskać 15% by zostać wpisane do gminnego budżetu na rok 2019. Żadnego zadania nie ma w Jaworniku, gdyż to, które było złożone nie przeszło weryfikacji pod kątem merytorycznym. Stąd mieszkańcom tej miejscowości pozostało głosowanie tylko na zadania ogólnomiejskie.

Jak oddać głos? (Potrzebny będzie nr PESEL oraz telefon komórkowy)

1. Wejdź na stronę www.bo.myslenice.pl
2. Kliknij w środkowej części ekranu przycisk „Głosuj on-line” oraz wypełnij formularz danych osobowych
3. Zaznacz wybrane zadanie ogólnomiejskie oraz okręgowe/sołeckie
4. Potwierdź swój wybór - przepisując kod, który otrzymałeś SMSem
- Przypominamy, że z jednego numeru telefonu można potwierdzić tylko dwa głosy.

Do oddania głosu potrzebne są więc takie dane jak imię i nazwisko, PESEL oraz trzeba mieć ze sobą telefon komórkowy – dodaje Marek Pajka z Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji w UMiG Myślenice.

Lista projektów odrzuconych na etapie formalnym lub merytorycznym znajduje się na stronie www.myslenice.pl

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 08.09.2018 - 8:25
  A tak w ogóle to gdzie to obiecane boisko przy szkole w Zawadzie? Miało być zrobione do końca sierpnia? A nie widać nic...
  30 9 Cytuj Zgłoś
 • 08.09.2018 - 8:49
  Super, widzę że mocno się promuje grupa poszukiwawczo ratownicza. Niby wszystko fajnie ogólnie popieram takue inicjatywy. Mam tylko jedno ale... Ta grupa istnieje juz od jakiegos czasu, a jeszcze nikogo nie uratowali!!! Czy nie jest tak, że pod płaszczykiem ratowania życia ludzkiego fundujemy dużym chłopcom zabawki za publiczne pieniądze???
  44 28 Cytuj Zgłoś
 • 08.09.2018 - 10:39
  Kemicz napisał/a:
  Super, widzę że mocno się promuje grupa poszukiwawczo ratownicza. Niby wszystko fajnie ogólnie popieram takue inicjatywy. Mam tylko jedno ale... Ta grupa istnieje juz od jakiegos czasu, a jeszcze nikogo nie uratowali!!! Czy nie jest tak, że pod płaszczykiem ratowania życia ludzkiego fundujemy dużym chłopcom zabawki za publiczne pieniądze???
  Kolejny komentator typu ,, w dupie był i gówno widział " !!
  25 33 Cytuj Zgłoś
 • 08.09.2018 - 13:35
  Panie Kemicz a skąd ma Pan mainformację że nikogo? Może lepiej zapytać, poczytać, dowiedzieć się?
  17 21 Cytuj Zgłoś
 • ania 08.09.2018 - 14:50
  Kermicz, zapraszam do udziału w akcji, poświęcając swój własny czas i energię. Zapraszam do przejścia chociaż jednego sektora w deszczu, zimnie, po wzniesieniach i potokach... ale przede wszystkim zapraszam do zapoznania sie z akcjami, które były przeprowadzone z udziałem GPR Myślenice, bo niewiedza w tym temacie bije na kilometry... pozdrawiam
  22 21 Cytuj Zgłoś
 • 08.09.2018 - 18:19
  Do tej pory ciągle nie są zrealizowane poprzednie zadania z B.o. w tym roku proponowane inwestycje wg. Mnie powinny być wykonane przez gminę bez naszego wkładu
  29 3 Cytuj Zgłoś
 • kadhs kras 08.09.2018 - 20:58
  Budowa wybiegu dla psow pff terz mi cos ktos wogole zastanowil sie nad tym pomyslem dramat
  26 13 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach