Speed-Ball: Klasyfikacje regionalne do Mistrzostw Polski

Młodzi speed-balliści stanęli do rywalizacji w zawodach regionalnych. Zwycięzcy zostali zakwalifikowani do udziału w III Mistrzostwach Polski w Speed-ball

Do rywalizacji w zawodach stanęła młodzież z dwóch gmin: Myślenic oraz Dobczyc. Zawody zostały rozegrane w konkurencji super solo oraz w grze singlowej. Wyniki w obu konkurencjach były wyznacznikiem do wyboru reprezentacji na III Mistrzostwa Polski. Po kilku godzinach zmagań zostało wyłonionych 8 zawodników z Gminy Myślenice oraz 6 zawodników z Gminy Dobczyce, którzy uzyskali najwyższe wyniki.

Zbigniew Bizoń- trener speed-ball: Dwa lata temu w naszym regionie nie było nikogo oprócz mnie, kto umiałby grać w speed-ball a teraz wyjeżdżamy dwunastoosobową reprezentacją na mistrzostwa polski. Młodzi są coraz mocniejsi, poziom jest coraz wyższy, mecze coraz dłuższe i coraz bardziej zacięte. Za niecałe dwa tygodnie zmierzymy się z najlepszymi w kraju i jestem pewien, że wrócimy z medalami.

Speed-ball to jeden z najszybszych sportów na świecie. Narodził się na plażach w Egipcie, gdzie początkowo traktowany był jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Do Polski speed-ball zawitał 4 lata temu. W regionie myślenickim zaistniał dzięki ludziom działającym w Stowarzyszeniu Sportownia.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach