Wybory Samorządowe 2018: Poznaj kandydatów na radnych w twojej miejscowości

Państwowa Komisja Wyborcza podała pełny spis kandydatów na radnych gminnych i powiatowych. Sprawdź kto kandyduje w twoim okręgu wyborczym

Burmistrzów, wójtów, radnych powiatowych, do Sejmik Wojewódzkiego i gminnych wybierać będziemy 21 października od godz. 7 do 21.

Do rad miast i gmin w sumie ubiega się 539 kandydatów wśród których znajdują się 223 kobiety i 316 mężczyzn, natomiast do rady powiatu startuje 156 osób. Najwięcej chętnych (75) na stanowisko radnego odnotowano w gminie Myślenice.

W gminie Myślenice jako jedynej radnych wybierać będziemy w wyborach proporcjonalnych, a jej obszar został podzielony na 3 okręgi (miasto – 8 mandatów, tereny wiejskie kolejno 5 i 8 mandatów).

W pozostałych gminach powiatu myślenickiego radnych będziemy wybierać w okręgach jednomandatowych. Te gminy podzielone zostały na okręgi, a z każdego z nich kandydatom przysługuje jeden mandat. Zwycięzca w danym okręgu bierze wszystko - a do rady dostanie się kandydat na którego oddana zostanie największa liczba głosów.

Weźmiesz udział w wyborach samorządowych 2018?

Kandydaci do rad miast i gmin:

GMINA MYŚLENICE została podzielona na 3 okręgi których o krzesła radnych miejskich rywalizować będzie 75 kandydatów z 3 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 34 305.

Kto zostanie burmistrzem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA SUŁKOWICE została podzielona na 15 okręgów w której o krzesła radnych miejskich rywalizować będzie 37 kandydatów z 6 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 11 560.

Kto zostanie burmistrzem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA DOBCZYCE została podzielona na 15 okręgów w której o krzesła radnych miejskich rywalizować będzie 41 kandydatów z 4 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 11 748

 Kto zostanie burmistrzem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA SIEPRAW została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 31 kandydatów z 3 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 6 802

 Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA RACIECHOWICE została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 44 kandydatów z 4 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania Liczba uprawnionych do głosowania 5 062

Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA WIŚNIOWA została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 45 kandydatów z 5 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 5 670.

 Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA PCIM została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 31 kandydatów z 3 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 8 599.

Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA TOKARNIA została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 28 kandydatów z 3 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 7 712.

Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA LUBIEŃ została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 40 kandydatów z 4 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 7 526.

Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

POWIAT MYŚLENICKI został podzielony na 5 okręgów, a swoich kandydatów wystawi 5 komitetów wyborczych. O 24 mandaty radnego ubiegać się będzie 156 kandydatów.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 27.09.2018 - 8:33
  Coś nieprawdopodobnego jak kampania wyborcza miesza ludziom w głowach.
  Niestety Radni PiS juz przekroczyli dawno granice przyzwoitości, a jeden z punktów kulminacyjnych miał miejsce ostatnio w Łękach.

  Jak podłym trzeba być człowiekiem żeby mścić się na dzieciach?
  Radny z PiS Stanislaw Topa zabronił dzieciom występu, stoiska i zabawy - jak się dowiedział że dziewczyna która prowadzi Teatr Dużych i Małych w Łękach będzie startować z innego komitetu nie pozwolił jej na zaplanowane wcześniej przybycie z Teatrem na piknik,
  szkoda slów żeby to komentować,
  mam nadzieję że wyborcy pokażą co o tym myślą i odpowiednio mu podziękują

  Tak ma wyglądać współpraca radnych PiS z każdym kto ma inne zdanie? Oto macie odpowiedź, skoro potrafi mścić sie na dzieciach to co dopiero na innych. Przykra sprawa i ciężko w to nawet uwierzyć.

  A tu poniżej wpis dziewczyny która dzień przed piknikiem poinformowała mieszkańców co się stało:
  Cytuję:

  "Kochani!
  Z przykrością przekazujemy Wam wiadomość, iż jako Teatr nie jesteśmy mile widziani przez Zarząd Pikniku, który organizowany jest przez Stowarzyszenie My Łęczanie w najbliższą niedzielę w Łękach. Dlatego też nie szukajcie naszego stoiska, teatralnych baloników napełnionych helem, niesamowitych masek i miejsca warsztatowego, gdzie każdy Mały i Duży Mieszkaniec Łęk mógłby wykonać swoją maskę. Jak przekonaliśmy się w ostatnich godzinach, nasze lokalne Stowarzyszenie nie jest jednak przyjazne wszystkim Mieszkańcom i wprowadza podziały polityczne. Jako Teatr nigdy nikogo nie odrzucaliśmy, nie wchodziliśmy także w politykę, a swojej działalności absolutnie nigdy nie ograniczaliśmy terytorialnie. Na sukces każdego spektaklu składała się ciężka praca wszystkich Młodych Aktorów, a także zaangażowanie i bezcenna pomoc Ich Rodziców. Przykre jest to, iż osoby uważające się za lokalnych liderów, niszczą z taką łatwością tak piękną inicjatywę, tworzoną z pasją przez Najmłodszych Obywateli Naszej Małej Ojczyzny. Ze swojej strony zapewniam, że uczynię wszystko co w mojej mocy, aby Teatr Dużych i Małych mógł rozpocząć kolejny sezon artystyczny.
  Z poważaniem
  Weronika Wawro"

  49 67 Cytuj Zgłoś
 • 27.09.2018 - 9:38
  Tylko prawica a nie jakieś farbowane lisy i hieny którzy pod przykrywką jakiś śmiesznych komitetów , podstępnie chcą się ponownie dorwać do koryta a tak na prawdę to partyjniaki z PełO-Zło , SZ'kod'NIKI czy komuchy sldowcy!
  36 42 Cytuj Zgłoś
 • Beata 27.09.2018 - 9:44
  Śmieszą mnie te "niezależne" komitety. Bezpartyjne komitety ale w każdym same byłe partyjniaki lub wielbiciele jednych lub drugich organizacji okołopolitycznych, zawsze przypartyjnych.

  Bezpartyjni samorządowcy, którzy w większości byli w różnych partiach ale się z nich pourywali z różnych powodów, jak np. Pan Halek.
  Raczej nazwała bym ich nie "bezpartyjni" ale "byli partyjni" lub "przystawki przypartyjne"
  39 42 Cytuj Zgłoś
 • 27.09.2018 - 9:53
  Pod własnym szyldem wiedzieli by dobrze że nie mieli by żadnych szans! Lepiej im utworzyć jakąś śmieszną nazwę typu brak układów , czy np jakieś forum niż tak naprawdę pokazać swoje prawdziwe oblicze w postaci nazwy Platforma , kod , sld , psl czy nowoczesna. Ludzie pod tymi nazwami już ich bardzo dobrze znają i żadnego poparcia by nie mieli. Dlatego taki podstęp.
  Myślę jednak że większość społeczeństwa nie da się na to nabrać!
  40 30 Cytuj Zgłoś
 • 27.09.2018 - 10:03
  Mam pytanie do pani Weroniki Wawro
  Tak ładnie pani pisze o dzieciach o pomocy dzieciom , o tym teatrzyku a niech mi pani odpowie czy czasami ktoś z tego grona i tego komitetu wyborczego nie brał udziału w czarnym marszu śmierci (za aborcją)
  Jeżeli tak to jedno drugiemu zaprzecza.
  61 39 Cytuj Zgłoś
 • Beata 27.09.2018 - 10:05
  Dobrze to określił wczoraj jeden z dziennikarzy, mówiąc na antenie:

  "... ja zresztą jak widzę coś bezpartyjnego w polityce to nie mam do tego absolutnie zaufania, dlatego, że jak coś jest partyjne to jest kontrolowane potrójnie, przez partię, przez opinie publiczną i media gdyż jak coś działa centralnie to tak właśnie jest i wszystko jest widoczne bo o tym się mówi. Natomiast gdy coś jest bezpartyjne to zawsze mam podejrzenie, że to się wkrótce przemieni w sitwę. Mowa nie o konkretnych samorządowcach, żeby ich obrażać, żeby nie było, że mnie w trybie wyborczym ktoś pozwie, tylko ogólnie o bezpartyjności."
  31 36 Cytuj Zgłoś
 • 27.09.2018 - 13:14
  Co by nie napisać patrząc na kandydatów można powiedzieć IDZIE NOWE. I to dosłownie.
  Bardzo mocne myślenickie nazwiska pokolenia 30-40 + chyba wymiotą stare wygi które od lat zasiadają w radzie miasta. Uczciwie pisząc każdy komitet takie osoby wystawił, które myśleniczanom kojarzą się w mgnieniu oka, czasem dopiero po "myślenickich" ksywkach. Niech przytoczę mocną trójkę: Dominik GUMA Szczurek , Michał SYNU Synowiec czy też Aga TOLA Słomka itd.
  Niewątpliwe idzie nowe !
  22 15 Cytuj Zgłoś
 • 27.09.2018 - 13:42
  SZANOWNA/Y PAN/I - wyborcaa.

  ORGANIZATORAMI PILNIKU POWITANIE JESIENI W ŁĘKACH W DNIU 23-09-2018 BYLI: SOŁTYS I RADA SOŁECKA ŁĘK - STANOWISKA PUBLICZNE, ORGAN WYKONAWCZY GMINY ORAZ STOWARZYSZENIE "MY ŁĘCZANIE" POSIADAJĄCE OSOBOWOŚĆ PRAWNĄ.

  ROZPOWSZECHNIA PAN/I NIEPRAWDZIWE, SZKALUJĄCE I OBRAŹLIWE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZATORÓW CO GODZI W ICH DOBRA OSOBISTE I JEST KARALNE ART. 23 KODEKSU CYWILNEGO,
  CYTUJĘ WPIS:
  "Jak podłym trzeba być człowiekiem żeby mścić się na dzieciach? Radny z PiS Stanislaw Topa zabronił dzieciom występu, stoiska i zabawy"

  INFORMUJEMY, ŻE:
  - ORGANIZATORZY NIE ZABRANIALI DZIECIOM WYSTĘPÓW, STOISK I ZABAWY. ORGANIZATORZY NIE MŚCILI SIĘ NA DZIECIACH. CO DO PIKNIKU ORGANIZATORZY MAJĄ PRAWO ZORGANIZOWAĆ GO TAK JAK UWAŻAJĄ.
  - GRUPA DZIECI SKUPIONA WOKÓŁ WYMIENIANEGO TEATRU, NIE SPOTYKA SIĘ, NIE MA PRÓB, NIE ISTNIEJE OD STYCZNIA TEGO ROKU BO DZIAŁALNOŚĆ ZOSTAŁA ZAWIESZONA PRZEZ PROWADZĄCĄ. NIE BYŁO PRZYGOTOWANEGO WYSTĘPU NA PIKNIK.
  - GDY TEATR ISTNIAŁ ORGANIZATORZY WŁĄCZALI SIĘ FINANSOWO I RZECZOWO W KAŻDY JEGO WYSTĘP.
  - PROWADZĄCA TEATR PANI WERONIKA WAWRO BYŁA OBECNA NA PIKNIKU.

  ORGANIZATORZY ROZUMIEJĄ, ŻE MOŻE BYĆ PAN/I NIEWŁAŚCIWIE POINFORMOWANA. PROSIMY WIĘC O SPROSTOWANIE ZAMIESZCZONYCH WPISÓW.
  57 28 Cytuj Zgłoś
 • 28.09.2018 - 16:41
  wyborcaa napisał/a:
  Coś nieprawdopodobnego jak kampania wyborcza miesza ludziom w głowach.
  Niestety Radni PiS juz przekroczyli dawno granice przyzwoitości, a jeden z punktów kulminacyjnych miał miejsce ostatnio w Łękach.

  Jak podłym trzeba być człowiekiem żeby mścić się na dzieciach?
  Radny z PiS Stanislaw Topa zabronił dzieciom występu, stoiska i zabawy - jak się dowiedział że dziewczyna która prowadzi Teatr Dużych i Małych w Łękach będzie startować z innego komitetu nie pozwolił jej na zaplanowane wcześniej przybycie z Teatrem na piknik,
  szkoda slów żeby to komentować,
  mam nadzieję że wyborcy pokażą co o tym myślą i odpowiednio mu podziękują

  Tak ma wyglądać współpraca radnych PiS z każdym kto ma inne zdanie? Oto macie odpowiedź, skoro potrafi mścić sie na dzieciach to co dopiero na innych. Przykra sprawa i ciężko w to nawet uwierzyć.

  A tu poniżej wpis dziewczyny która dzień przed piknikiem poinformowała mieszkańców co się stało:
  Cytuję:

  "Kochani!
  Z przykrością przekazujemy Wam wiadomość, iż jako Teatr nie jesteśmy mile widziani przez Zarząd Pikniku, który organizowany jest przez Stowarzyszenie My Łęczanie w najbliższą niedzielę w Łękach. Dlatego też nie szukajcie naszego stoiska, teatralnych baloników napełnionych helem, niesamowitych masek i miejsca warsztatowego, gdzie każdy Mały i Duży Mieszkaniec Łęk mógłby wykonać swoją maskę. Jak przekonaliśmy się w ostatnich godzinach, nasze lokalne Stowarzyszenie nie jest jednak przyjazne wszystkim Mieszkańcom i wprowadza podziały polityczne. Jako Teatr nigdy nikogo nie odrzucaliśmy, nie wchodziliśmy także w politykę, a swojej działalności absolutnie nigdy nie ograniczaliśmy terytorialnie. Na sukces każdego spektaklu składała się ciężka praca wszystkich Młodych Aktorów, a także zaangażowanie i bezcenna pomoc Ich Rodziców. Przykre jest to, iż osoby uważające się za lokalnych liderów, niszczą z taką łatwością tak piękną inicjatywę, tworzoną z pasją przez Najmłodszych Obywateli Naszej Małej Ojczyzny. Ze swojej strony zapewniam, że uczynię wszystko co w mojej mocy, aby Teatr Dużych i Małych mógł rozpocząć kolejny sezon artystyczny.
  Z poważaniem
  Weronika Wawro"
  Wybory, wybory ktoś tu się chce chyba wybić kosztem kogoś. Tylko po co mieszać w to dzieci.
  18 7 Cytuj Zgłoś
 • 28.09.2018 - 18:19
  Niektórzy niestety poprzez czarne marsze śmierci (ten skandaliczny marsz niestety miał miejsce w naszym mieście) popierają zabijanie nienarodzonych , bezbronnych - dzieci!
  Tacy ludzie nie powinni zasiadać w żadnych radach , sejmikach czy w parlamencie
  Wyborco pamiętaj o tym!

  ''Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości'' Święty Jan Paweł II
  32 22 Cytuj Zgłoś
 • Beata 28.09.2018 - 19:20
  Rutger napisał/a:
  Niektórzy niestety poprzez czarne marsze śmierci (ten skandaliczny marsz niestety miał miejsce w naszym mieście) popierają zabijanie nienarodzonych , bezbronnych - dzieci!
  Tacy ludzie nie powinni zasiadać w żadnych radach , sejmikach czy w parlamencie
  Wyborco pamiętaj o tym!

  ''Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości'' Święty Jan Paweł II
  Ja widzę przynajmniej 3 osoby z kandydatów "bez układów", które nawoływały do czarnych marszów. Kandydaci popierający wcześniej Nowoczesną.

  Takie to "bez układów"
  34 25 Cytuj Zgłoś
 • 28.09.2018 - 20:33
  Rutger napisał/a:
  Tylko prawica a nie jakieś farbowane lisy i hieny którzy pod przykrywką jakiś śmiesznych komitetów , podstępnie chcą się ponownie dorwać do koryta a tak na prawdę to partyjniaki z PełO-Zło , SZ'kod'NIKI czy komuchy sldowcy!
  Paweł ! Wstydź sie !
  16 15 Cytuj Zgłoś
 • 28.09.2018 - 20:49
  Rutger napisał/a:
  Niektórzy niestety poprzez czarne marsze śmierci (ten skandaliczny marsz niestety miał miejsce w naszym mieście) popierają zabijanie nienarodzonych , bezbronnych - dzieci!
  Tacy ludzie nie powinni zasiadać w żadnych radach , sejmikach czy w parlamencie
  Wyborco pamiętaj o tym!

  ''Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości'' Święty Jan Paweł II
  Uwielbiam ludzi, którym bardziej przeszkadzają MARSZE ŚMIERCI niż protesty niepełnosprawnych, sytuacja dzieci w domach dziecka, samotne matki bez alimentów, ciągłe reklamy viagry i innych pierdół dla facetów (notabene godne politowania) - wymieniać można długo.

  Walczysz o obronę życia czy o kontrolę nad nim?

  Tadeusz Boy-Żeleński pisał o podobnej sytuacji w Polsce prawie 100 lat temu, kiedy kształtował się powojenny kodeks karny. Bardzo to ciekawe, że sytuacja prawie nic się nie zmieniła, nie sądzisz?
  25 27 Cytuj Zgłoś
 • 29.09.2018 - 18:40
  Czemu posty zostały skasowane? Przez to, że poseł może stanąć przed sądem za złamanie Konstytucji na którą przysięgał? Wszystkie wpisy na temat afer PiS zostały też usunięte. Dlaczego?
  14 25 Cytuj Zgłoś
 • 30.09.2018 - 9:47
  prywatnie napisał/a:
  Czemu posty zostały skasowane? Przez to, że poseł może stanąć przed sądem za złamanie Konstytucji na którą przysięgał? Wszystkie wpisy na temat afer PiS zostały też usunięte. Dlaczego?
  Przypominamy: Forum jest moderowane, a wpisy nie związane z tematem dyskusji będą usuwane.

  Artykuł dotyczy kandydatów na radnych w gminach powiatu myślenickiego.
  14 11 Cytuj Zgłoś
 • Beata 30.09.2018 - 23:32
  Redakcja napisał/a:
  Przypominamy: Forum jest moderowane, a wpisy nie związane z tematem dyskusji będą usuwane.

  Artykuł dotyczy kandydatów na radnych w gminach powiatu myślenickiego.
  I bardzo dobrze, bo niekiedy nie da się już czytać tych wszystkich fejkowych wrzutek :)

  Jak widać po sondażach ogólnopolskich frekwencja zapowiada się bardzo dobrze i myślę, że my także się w tą frekwencję wpiszemy.

  Obecnie celebrujemy mistrzostwo świata w mojej ulubionej dyscyplinie sportu.

  Gratulacje dla Polski. Biało Czerwoni górą :)
  15 11 Cytuj Zgłoś
 • 30.09.2018 - 23:55
  Największa wrzuta się odezwała, hahah. Ciekawe czy po wyborach będzie z Ciebie nadal gorąca cyberspołeczna aktywistka. Czekamy na otwarcie cyberbiura: @bagietka odpowie, @bagietka pomoże, @bagietka wyjaśni.

  Cieszmy się ze zwycięstwa naszych, przynajmniej sport nas jeszcze łączy.

  Konstytucja!
  11 17 Cytuj Zgłoś
 • 01.10.2018 - 0:11
  Zastanawiam się ilu z tych kandydatów wcześniej zrobiło coś dla innych ??? No nie wiem .... Działało społecznie, należy do organizacji społecznych, udziela się we wsi (mieście) jest aktywna, chodzi na zebrania wiejskie, pracowało w różnych komitetach (np dawniej były "modne" komitety gazowe czy wodociągowe). pisze projekty do pozyskania pieniędzy itd....
  Ludzie zamiast kłócić się z pisowską Bagietką lepiej piszcie o konkretnych ludziach...
  NA KOGO PO PROSTU WARTO ??????
  9 2 Cytuj Zgłoś
 • Beata 01.10.2018 - 0:11
  Takie oto słowa znalazłam dzisiaj na profilu jednego z kandydatów do rady

  "Powiat Myślenicki stał się zakładnikiem dwóch osób: obecnego starosty i jeszcze urzędującego burmistrza Myślenic . Od wielu lat, formalnie i nieformalnie, wspólnie decydują o kierunkach rozwoju powiatu. W ocenie mojej oraz koleżanek i kolegów z naszego komitetu są to działania pozorowane, mające na celu podporządkowanie sobie instytucji i utrzymaniu władzy za wszelką cenę. Takim przykładem jest wystawienie przez Pana burmistrza , całkowicie od niego uzależnionego do granic śmieszności, kandydata na burmistrza Myślenic. Sam Pan burmistrz startuje do Rady Powiatu, żeby kontrolować stworzone przez siebie imperium. Uważamy, że dzieje się to ze szkodą dla naszego powiatu. Nasz program, który będziemy zaprezentujemy, wskazuje na konieczność nowego otwarcia. To ostatecznie wyborcy decydują komu należy zaufać. Będziemy szanować ich wybór. Liczę na Waszą rozwagę i danie szansy nowym ludziom."

  prywatnie napisał/a:
  Największa wrzuta się odezwała, hahah. Ciekawe czy po wyborach będzie z Ciebie nadal gorąca cyberspołeczna aktywistka. Czekamy na otwarcie cyberbiura: @bagietka odpowie, @bagietka pomoże, @bagietka wyjaśni.

  Cieszmy się ze zwycięstwa naszych, przynajmniej sport nas jeszcze łączy.

  Konstytucja!
  Grasz w siatkę? Ja od przeszło 12 lat. Może chciałbyś spotkać się na "solo" ;)
  13 10 Cytuj Zgłoś
 • 01.10.2018 - 19:16
  Ja na miejscu @prywatnie, bym z bagietka na zadne "solo" nie wychodzil !!.Chyba ze lubi mocarne klapsy!
  10 4 Cytuj Zgłoś
 • Beata 01.10.2018 - 20:02
  alehandro napisał/a:
  Ja na miejscu @prywatnie, bym z bagietka na zadne "solo" nie wychodzil !!.Chyba ze lubi mocarne klapsy!
  @prywatnie zawsze może się pojawić służbowo.
  Pryncypał zwolni z służby :)
  7 9 Cytuj Zgłoś
 • 01.10.2018 - 20:32
  Chłam podajecie i tyle.
  7 10 Cytuj Zgłoś
 • Beata 02.10.2018 - 9:35
  Bez Układów to głównie zwolennicy KODu czyli degrengolada moralna i środowiska dążące do większych podziałów społecznych.
  7 12 Cytuj Zgłoś
 • 02.10.2018 - 9:44
  Bagietka napisał/a:
  Bez Układów to głównie zwolennicy KODu czyli degrengolada moralna i środowiska dążące do większych podziałów społecznych.
  Jednym słowem lewactwo w całej krasie
  czarne marsze śmierci , parady równości , zwolennicy imigrantów

  KORUPCJA :)
  5 12 Cytuj Zgłoś
 • 02.10.2018 - 14:13
  stara, niestety niefajna metoda, jeżeli chce się zaistnieć to najlepiej oskarżyć, oczernić konkurenta. Informacja pójdzie w świat, niedociekliwi wyborcy uwierzą. Gdzie tutaj uczciwość i jak taki radny czy burmistrz będzie dbał o wspólne dobro? Liczy się własny interes i kariera, szkoda, że także młode pokolenie często ulegają już takim pokusom. Nie wróży nam to wszystkim niestety nic dobrego na przyszłość.
  10 Cytuj Zgłoś
 • Beata 02.10.2018 - 14:40
  Dlatego należy pokazywać prawdę, bo niektórym często pamięć szwankuje.

  Tutaj mamy całą tą bezukładowość z 2015 roku. Dobrze, że zawsze można sięgnąć do archiwum

  Radosław Ambroży, przedsiębiorca, Myślenice, Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru
  1 10 Cytuj Zgłoś
 • 02.10.2018 - 17:58
  Całe szczęście, że można sięgnąć do archiwum... Tam jeszcze ładny mem z Puchatkiem, w którym ośmieszasz PIS... można sięgnąć do archiwum...

  Wypowiedzi Bagietki z 2014:

  "Tiger72, bo to żaden argument. U nas przynajmniej widać efekty tego zadłużenia.
  Jak się inwestuje to się zadłuża, ciężko to pojąć ?"

  "Ja osobiście już nigdy nie popełnię błędu głosując na PiS. Sami w ostatnich dniach przekonaliśmy się co to za partia i jakie przekręty potrafią w niej robić najwięksi moralizatorzy"

  "A jak komuś jest źle i ma klapki na oczach chodząc po mieście i gminie Myślenice to niech sobie głosuje na Szlachetkę, ale wcześniej niech się postara dowiedzieć czegoś więcej na temat jego i kolegi, wójta Obajtka, bezpośrednio od młodych mieszkańców Pcimia.
  Kolesiostwa największy zagajnik. To sobie wyhodowali w Pcimiu Szlachetki i Obajtki. Ja tego nie chcę mieć w swoim mieście i proszę wszystkich rozsądnych o pomyślunek, zanim oddadzą swój głos."

  Bagietka napisał/a:
  Dlatego należy pokazywać prawdę, bo niektórym często pamięć szwankuje.
  10 1 Cytuj Zgłoś
 • Beata 02.10.2018 - 18:08
  Ale to nie ja kandyduję. Tylko krowa nie zmienia poglądów.

  Dzięki, bo jest to bardzo mocny dowód na to, że kiedyś błędnie oceniałam rzeczywistość.
  Jak widać człowiek mądrzeje i 5 lat potrafi zweryfikować błędy.
  Myślisz, że się tego wstydzę? Nie. Bo wtedy miałam klapki na oczach jak Ty obecnie.

  Masz jeszcze jakieś pytania? Chętnie na nie odpowiem :)
  2 9 Cytuj Zgłoś
 • 03.10.2018 - 12:31
  Jeśli ktoś chce mieć obraz jak funkcjonuje PiS, trzeba posłużyć się obrazem sekty. I koniecznie obserwować sprawę po sąsiedzku w Pcimiu. Ślepe posłuszeństwo prezesowi (guru) wymagane od każdego członka partii.

  PiS w sąsiedniej gminie zaczął rządzić jak sięgnąć pamięcią w 2006 r. Zaczęło się od działań dla wyeliminowania w pierwszej kolejności opozycyjnych radnych. Jak bardzo potrzebną rolę pełni rolę opozycja to wiemy. Został wójt z posłusznymi mu radnymi. Brak u mieszkańców zainteresowania problemem. Sposoby na bardziej niepokornych (tu asfalcik, tam posadka w gminie, tudzież obietnice obietnice i obietnice). Samorząd zniszczony, z zewnątrz atrapa jakoś wygląda. Gdy spojrzeć od środka - sieć powiązań = osób uzależnionych jedna od drugiej na zasadzie przysługa za przysługę i mamy Cię w szachu. Szlachetka prawdopodobnie z polecenia byłego posła przerzucony do Pcimia (z jakim zamiarem, dla "opieki" nad głodnym kariery wójtem?). Pieniądze podatników. Paprykarz i folia, sprawa wykorzystana w kampanii wyborczej, wójt bardzo zabiega o względy Kaczyńskiego. Pcim użyty jako wstęp do dalszej osobistej kariery. Łatwe inwestycje - kredyty, sprzedaż majątku gminy, nie wysilali się - po najmniejszej linii. Pcim nadal używany systematycznie w kampanii przez partię. Zmienia się poseł, były wójt dla kariery odchodzi z gminy, tu pojawia się Hajduk wystawiony mieszkańcom przez PiS jako kandydat na nowego wójta. Powiązania sięgają Warszawy, kontrola ze strony partii. Samorządność w Pcimiu nie istnieje.

  Zapraszamy PiS do Myślenic. Czas na Szlachetkę, ma jaja by zrobić robotę taką jak Obajtek w Pcimiu? Dla partii, panie, dla partyi.
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • Beata 03.10.2018 - 12:59
  Ale Cię to wszystko boli :)

  Też taka kiedyś byłam. Uległam propagandzie medialnej. Nawet w 2015 roku nie głosowałam na PiS bo byłam pewna, że PiS-PO to jedno zło.
  Uważałam, że tak jak inne partie, karmią kiełbasą wyborczą ludzi tylko po to by dorwać się do władzy a gdy się dorwą to i tak nic nie zrobią jak Platforma z PSLem.
  Uważałam, że ci którzy wierzą w to, że PiS zabierze się za przesiąknięty patologią wymiar sprawiedliwości są naiwnymi głupcami. Wszystkie rządy po kolei mówiły o tym ale jak przyszło co do czego, żaden nic nie zrobił.
  Nepotyzm, który się ciągnie od 92 roku już tak się zacementował, że nie dawałam żadnych szans na zmianę kadrową, a jednak się dało.

  Zmieniłam zdanie. Ale jak to mówią, każdy kiedyś był "korwinistą" a mądrzeją tylko ci, którzy otworzą oczy.

  Już w grudniu 2015 roku żałowałam, że nie uwierzyłam i nie zagłosowałam na PiS. Z postkomuchami, którzy nadal chcą by zostało jak było, trzeba działać radykalnie i bez ustępstw. Ani kroku w tył. Jeżeli już krok w tył to po wcześniejszych pięciu krokach w przód i tak robi PiS.

  Kiedyś i Ty to zrozumiesz ;)
  3 8 Cytuj Zgłoś
 • 06.10.2018 - 1:42
  Znaku drogowy, ogarnij się !
  2 Cytuj Zgłoś
 • 06.10.2018 - 1:55
  Wielu z nas żyje wyborami.Pytam, dlaczego w Krzyszkowicach nie będzie zebrania wiejskiego przed wyborami ? Temat starej szkoły, a przede wszystkim zakopianki nagle zdechł ?
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 06.10.2018 - 18:24
  W jednym roku uczestniczy się w czarnym marszu śmierci , stoi się z ulotką stop ustawie antyaborcyjnej a w drugim przypadku stoi się z puszką i zbiera się na chore dziecko!
  jak to można nazwać?! Jest to nic innego jak hipokryzja!
  i kogo ona chce nabrać ta bez układów! Ludzie to widzą portale pokazują (jak pręży się do zdjęć) Ale ludzie też zapamiętają!
  3 5 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach