Sumo: Krzysztof Szpakiewicz wywalczył miejsce w reprezentacji

Miejsce w kadrze wywalczył Krzysztof Szpakiewicz, ale szanse na nie mają jeszcze Jakub Miska i Jan Mastela

Puchar Polski Kadetów w Gorzowie Wielkopolskim był przedostatnim turniejem, na którym zawodnicy zdobywali punkty kwalifikacyjne do wyjazdu na Mistrzostwa Europy w Estonii. Do punktacji liczą się tylko pozycje medalowe, więc poziom był wysoki i rywalizacja bardzo zacięta.

Dalin Myślenice reprezentowało trzech zawodników: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 55 kg, Jakub Miska w kat. do 75 kg i Jan Mastela w kat. do 85 kg. Złoty medal wywalczył Krzysztof Szpakiewicz wygrywając cztery walki, a w finale pokonał w pięknym stylu Mikołaja Raźniaka z Krotoszyna. Jakub Miska wygrał trzy walki i jedną przegrał z Mikołajem Wiśniewskim z Krotoszyna i zdobył brązowy medal.

Krzysiek zapewnił już sobie awans do reprezentacji Polski, a Kuba i Janek zachowali jeszcze szanse, lecz na Mistrzostwach Polski w Myślenicach muszą walczyć o najwyższe cele.