Piłka nożna, A-klasa: Koniec wyjazdowej serii Górek

W ostatnim pojedynku Górki Myślenice doznały porażki w starciu z Beskidem Tokarnia, który rozgromił drużynę z Myślenic 5:0. To koniec passy ekipy z Górnego Przedmieścia, która w dotychczasowych meczach była niepokonana na wyjeździe

GKS Beskid Tokarnia - LKS Górki Myślenice 5:0 (4:0)
Bramki: 1:0 20’ Ł.Jamrozik, 2:0 30’ S.Kostruch, 3:0 35’ K.Wróbel, 4:0 43’ K.Radoń 5:0 80’ K.Radoń

Beskid: Jakub Bodzioch (68’ Tomasz Filipek) - Jakub Bednarz (60’ Krzysztof Zięba), Tomasz Jątyka, Piotr Jątyka, Damian Kostruch, Kamil Wróbel, Kamil Radoń, Łukasz Jamrozik (60’ Arkadiusz Horwat), Sebastian Kostruch (kapitan), Dariusz Wróbel, Szymon Proszek
Górki: Artur Szlachetka (46’ Krystian Kubiczek) - Rafał Bujas, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja, Tomasz Kania - Karol Turała (60’ Jarosław Kuchnia) - Mateusz Obierzyński (kapitan), Marek Zięba, Mateusz Biela (30’ Andrzej Szlachetka), Kamil Malina (70’ Paweł Maślak) - Mateusz Pietrzyk

Po wyrównanych dwudziestu minutach do głosu doszli gospodarze, którzy dokładnie po tym czasie wyszli na prowadzenie. Bramka była konsekwencją braku porozumienia pomiędzy obrońcą, a bramkarzem.

Dziesięć minut później było już 2:0, a trafienie dla miejscowej ekipy zostało zdobyte po tzw. dobitce wcześniej obronionego strzału. Do przerwy goście stracili jeszcze dwie bramki, a zostały one zdobyte po dośrodkowaniach z prawej strony i zejściu na krótki słupek.

Na drugą połowę myśleniczanie wyszli w nieco innym składzie, a w bramce zameldował się wracający po kontuzji ręki Krystian Kubiczek. Sam golkiper w drugiej połowie również miał sporo pracy, jednak przez dłuższy czas był bezbłędny. W ofensywnie dalej przeważali gospodarze, którzy z każdą minutą przybliżali się do wygranej.

W 79. min. szansę na honorowe trafienie z rzutu karnego miał jeszcze Pietrzyk, jednak jedenastka nie przyniosła bramki. Rywale ustalili wynik w 80. minucie, strzelając bramkę na 5:0.

Do końca jesiennych rozgrywek Górki zagrają jeszcze cztery spotkania, a okazję do rehabilitacji piłkarze będą mieli za tydzień, podczas ostatnich tegorocznych zawodów przy Solidarności 6, gdzie to myśleniczanie zagrają z Clavią Świątniki Górne.