Wiśniowa: Wypadek podczas prac w lesie. Zginął kierowca ciągnika

Podczas prac leśnych w gminie Wiśniowa zginał 60-letni kierowca ciągnika po tym jak stracił nad nim panowanie i pojazd przewrócił się na bok

Do wypadku doszło w sobotę 6 października ok. godz. 15,  kiedy pracując w lesie, 60-latek stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wywrócił go na bok. Stało się to na stromym, leśnym zboczu. Przewrócony ciągnik zsunął po skarpie do strumyka i tam z dużą siłą uderzył w ziemię. Na skutek uderzenia mężczyzna został wyrzucony z kabiny. Pomimo szybko udzielonej pomocy mężczyzna zmarł podczas reanimacji.

- Małopolska słynie ze swego górskiego ukształtowania. Jest ono jednak bardzo niebezpieczne dla osób wykonujących pracę maszynami rolniczymi takimi jak ciągniki. Z uwagi na pochyłość terenu dochodzi czasem do wypadków – szczególnie podczas prac w lesie. Dlatego apelujemy o ostrożność! Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola – mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach