Zarząd i Rada Powiatu: Nie straciliśmy czterech lat

 materiał promocyjny

- Każdy z nas jest samorządowcem bezpartyjnym, współpracowaliśmy dla dobra mieszkańców i rozwoju powiatu i każdej gminy. Nie chcemy tutaj warszawskiej polityki, nie chcemy by dyktowano nam co mamy robić na własnym podwórku – wspólnym głosem mówią przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu

Józef Tomal Starosta Myślenicki (Forum Ziemi Myślenickiej), Wicestarosta Tomasz Suś (Przyjazdy Samorząd Terytorialny) oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Kęsek (Platforma i Ludowcy) zorganizowali konferencję na której podsumowali swoją kadencję. Razem z nimi wystąpił również Adam Styczeń Dyrektor SP ZOZ Myślenice ponieważ jednym z najważniejszych zadań powiatu jest utrzymanie myślenickiego szpitala.

Wspólna konferencja prasowa była okazją do podsumowania mijającej kadencji Rady i Zarządu Powiatowego. Samorządowcy podkreślili, że od lat powiat prowadzi niezmienną politykę zrównoważonego rozwoju, w której można wyróżnić trzy priorytety: zdrowie (modernizacja i poprawa jakości usług medycznych w szpitalu), edukacja (inwestycje i rozwój szkół ponadpodstawowych) oraz modernizacja i budowa dróg.

Te wszystkie cele udało się spełnić. Józef Tomal podkreślił, że dotrzymał słowa, które składał wyborcom.

- Dzisiaj każdy most w Myślenicach nad potokiem Bysinka, którym zarządza Powiat jest wyremontowany. Dzisiaj kończymy budowę chodnika, parkingów i chodnika przy Cegielskiego i skrzyżowanie Żeromskiego z Słowackiego. Wcześniej wykonaliśmy remont Słonecznej i 3-go maja. Ale to również modernizacja drogi Siepraw-Gorzków, w tym na odcinku w gminie Dobczyce, to nowy most w Pcimiu czy remont skrzyżowania starej zakopianki z droga na Jordanów. Zarzuca się nam, że nie pozyskujemy środków rządowych to kłamstwo – kontynuował Starosta Tomal.

Kilkanaście milionów złotych otrzymaliśmy na modernizację dróg, spraw geodezyjnych i szpitala. Następnie głos zabrał Tomasz Suś, który podkreślił rozwój szkół Powiatu Myślenickiego. Rozbudowę infrastruktury sportowej, ale też inwestycję w zdrowie i bezpieczeństwo młodzieży. – Jestem dumny z tego, że nasze szkoły nie odbiegają dzisiaj standardem od tych, które jako dziecko oglądałem w TV, od szkół europejskich.

Z kolei Mieczysław Kęsek odniósł się do współpracy w radzie, która jego zdaniem odbywała się w bardzo dobrej atmosferze. – Pewien ferment, klimat ciągłego sprzeciwu wprowadzała opozycja z PiS – mówił Wiceprzewodniczący Rady – ale rozumiem, że byłą to próba ściągnięcia warszawskich standardów do polityki samorządowej. To było niepotrzebne.

Do zarzutów, formułowanych przez Jarosława Szlachetkę odniósł się Dyrektor Adam Styczeń, który podkreślił, że myślenicki szpital nie ma „gigantycznego zadłużenia” – jak poseł powiedział w wywiadzie dla Gazety Myślenickiej. – Przez to jak skonstruowany jest polski system finansowania zdrowia zadłużony jest prawie każdy szpital. Głównie dlatego, że NFZ nie opłaca wszystkich wykonywanych świadczeń. – Dyrektor Styczeń powiedział też, że każdego kto twierdzi inaczej zaprasza do siebie – dokumenty finansowe są jasne, wszystko jest dostępne, mogę udowodnić, że sytuacja szpitala w Myślenicach jest dobra i się poprawia.

Materiał powstał we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach

Powiązane tematy

Czytaj także