Sułkowice: Korowód świętych przeszedł ulicami

fot. Studio For You Jolanta Piechota

Uczestnicy korowodu za najlepsze przebrania otrzymywali nagrody, a pośród uczestników wylosowano przechodni puchar - wielkiego Anioła

Sułkowicka parafia i Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach zorganizowała Korowód Świętych dla dzieci na kilka dni przed Wszystkimi Świętymi. Uczestnicy korowodu za najlepsze przebrania otrzymywali nagrody, a pośród uczestników wylosowano przechodni puchar - wielkiego Anioła Korowodu, który co roku będzie wędrował do innego uczestnika.

Dzieci prezentowały się w strojach wybranych przez siebie świętych i opowiadały o swoich patronach. Zwycięzców konkursu na najciekawszy strój i atrybut świętego w kategorii przedszkola i klasy I-III wytypowało jury w skład którego weszli: Krystyna Madejczyk, Artur Grabczyk, Marta Matera i ks. Patryk Jagos.

Imprezę zorganizował ks. Patryk Jagos, wspomagany przez dyrektor Krystynę Madejczyk oraz nauczycieli z SP nr 1.

fot. 

 

Czytaj także

Komentarze

 • 04.11.2018 - 10:19
  Hhahaha jakie to żałosne Halloween to hallowen i żadne inne święto bez względu na przebranie ;)Ale was diabeł wziął pod włos hahahaha ;) A tak poważnie to jest żenujące wymyślać nowe świeckie zwyczaje tylko po to że ktoś tam dynie kupi .To proces socjologiczny jak walentynki nie do zatrzymania i zastąpienia mierna podróbką :)
  4 4 Cytuj Zgłoś
 • Robert 04.11.2018 - 17:57
  . ale żal. Szkoda dzieciaków.
  1 4 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 04.11.2018 - 18:23
  - Kasiu za kogo się przebierzesz w tym roku?
  - Za Maryję Matkę Boską Zawsze Dziewicę! Albo nie, albo nie! ZA FAUSTYNE!!!
  - WOOOOOOOOOOW!
  1 3 Cytuj Zgłoś
 • 14.11.2018 - 19:14
  a ty Jasiu ja za trynkiewicza
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach