Piłka nożna, A-klasa: Górki wygrywają z Lubomirem Wiśniowa

Wygraną 2:1 zakończyło się zaległe starcie Górek Myślenice z Lubomirem Wiśniowa

LKS Górki Myślenice - LKS Lubomir Wiśniowa 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 15’ M.Zięba as. M.Obierzyński, 2:0 23’ I.Dudek as. M.Obierzyński, 2:1 63’ M.Łabędź

Górki: Krystian Kubiczek - Rafał Bujas, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja, Kamil Plewa (60’ Tomasz Kania) - Karol Turała (46’ Paweł Dąbrowa) - Mateusz Obierzyński (kapitan), Marek Zięba, Ignacy Dudek (68’ Jarosław Kuchnia), Kamil Malina (85‘ Paweł Maślak) - Mateusz Pietrzyk
Lubomir: Jakub Żaba - Łukasz Dominik, Bartłomiej Pieprzyk, Tomasz Załubski, Konrad Pilch - Daniel Cienkosz (60’ Bartłomiej Konieczny), Michał Płachta, Marek Łabędź, Marek Łacny (65’ Adrian Pudlik), Mateusz Rokosz - Michał Latoń (kapitan)

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy, którzy po wyrównanym początku przejęli inicjatywę. Górki wyszły na prowadzenie w 15. minucie, kiedy to trafienie zdobył Marek Zięba, wykorzystując podanie od Obierzyńskiego. Kapitan miejscowego zespołu był asystentem również przy drugiej bramce, jednak tym razem egzekutorem okazał się Ignacy Dudek.

Podopieczni trenera Wojciecha Czajki mogli powiększyć prowadzenie, ponieważ ich przewaga była bardzo widoczna. Najlepszą szansę na kolejnego gola miał Mateusz Pietrzyk, a piłka po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego uderzyła w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli dwoma akcjami, po których interweniował Kubiczek, jednak wynik do przerwy utrzymał się bez zmian.

Druga połowa to zdecydowana poprawa gry Lubomira. Ekipa prowadzona przez trenera Kazimierza Wincenciaka coraz częściej zagrażała bramce Górek i miała swoje okazje na bramkę kontaktową. Pierwsze trafienie dla gości padło w 63. minucie, kiedy to piłkę z rzutu wolnego w siatce umieścił zawodnik Lubomira.

Myśleniczanie odnosząc kolejny triumf zapewnili sobie co najmniej czwartą pozycję w tabeli po zakończeniu rundy jesiennej, a przed zawodnikami z Górnego Przedmieścia jeszcze jedno spotkanie. W nim zespół zmierzy się z Zielonką Wrząsowice, a mecz zaplanowano na sobotnie popołudnie na godz. 14:00.