Piłka nożna: Respekt drugi w półfinale Mistrzostw Polski w Futsalu

Drużyna Respektu Myślenice zajęła drugie miejsce w turnieju halowym zaliczanym do Mistrzostw Polski jaki odbył się w hali sportowej na Zarabiu

Respekt: Kania, N. Topa, M. Topa, K. Topa, Jurka, Łętocha, Bochniak, Stojeba, Suder, Żądło, Tupta, Kypel.

Respekt Myślenice zorganizował na hali sportowej na Zarabiu turniej półfinałowy Mistrzostw Polski w Futsalu. Zawody odbywały się w kategorii juniorek (U-18). Do rywalizacji stanęły cztery zespoły – gospodarz Respekt Myślenice, Tarnovia Tarnów, Starówka Nowy Sącz oraz LKS Szaflary. Turniej wygrała Tarnovia przed gospodyniami oraz Starówką.

W meczu inaugurującym Respekt spotkał się z drużyną z Szaflar. Bezkonkurencyjne okazały się podopieczne trenera Przemysława Senderskiego, które to zaaplikowały rywalkom 5 bramek. Nie straciły żadnej i ostatecznie wygrały 5-0. W tym spotkaniu pewnie kierowała grą Karolina Topa i to ona otworzyła wynik spotkania. Zawodniczki gospodyń kontrolowały to spotkanie i w pełni zasłużenie zwyciężyły.

W drugim spotkaniu ekipa Tarnovii podjęła Starówkę Nowy Sącz. Ta rywalizacja była bardziej zacięta, a większym sprytem i opanowaniem wykazały się w tym spotkaniu Tarnowianki, które zdobyły dwie bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Bardzo dobrze w bramce Tarnovii grała Kalita.

Kolejna rywalizacja to pojedynek Starówki z Szaflarami. Pewnie zwyciężyła w nim ekipa z Nowego Sącza, notując wynik 4-1.

Czwarte spotkanie turnieju to prawdziwa „wisienka na torcie”. Doszło w nim do pojedynku Respektu z Tarnovią. Od początku imponowało widzom rozgrywanie piłki przez gospodynie. Celne podania, wyjścia do piłek, a w końcu duża ilość sytuacji bramkowych Respektu to obraz gry w tym spotkaniu. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Remis w tym spotkaniu spowodował, że o wszystkim (zarówno o zwycięstwie w turnieju jak i awansie do finałów MP) zadecydowały dwa ostatnie mecze. W swoim ostatnim spotkaniu w turnieju półfinałowym Respekt zagrał ze Starówką. Zmotywowane dziewczyny wygrały to spotkanie 6-0.

O wszystkim miał zdecydować w takiej sytuacji mecz Tarnovii z Szaflarami. Podopieczne Jacka Ćwika aby awansować musiały w tym spotkaniu wygrać różnicą 9 bramek. Uczyniły to z nawiązką i zwyciężyły 11-0. Tym samym zwyciężyły w turnieju w Myślenicach. Respekt zajął z taką samą ilością punktów miejsce drugie.

Trener Przemek Senderski: Wielka szkoda, że nie udaje się nam awansować do finałów Mistrzostw Polski. Niestety przez system rozgrywek - bez porażki tylko z jednym remisem i bez stary bramki - przegrywamy różnicą trzech bramek z Tarnovią. Jestem zadowolony z postawy drużyny, bo w każdym meczu byliśmy zespołem lepszym, lecz niestety nie zagwarantowało nam to udziału w finałach które odbędą się w Toruniu. System rozgrywek eliminacji jest trochę krzywdzący, bo w wielu grupach zespoły rozgrywały tylko po jednym spotkaniu i zwycięzca meczu gwarantował sobie udział w Finałach. My musieliśmy rozegrać trzy spotkania i mimo braku porażki i straty bramki musimy pogodzić się z brakiem awansu. Oczywiście nie usprawiedliwiamy tym brak awansu, ale chciałbym żeby wszyscy brali udział w takich samych eliminacjach, przy równych szansach i niech awansują najlepsi. Gratuluję Tarnovii awansu i trzymamy kciuki - niech powalczą o dobry wynik!


Wyniki:
Respekt Myślenice – LKS Szaflary 5:0
Tarnovia Tarnów – Starówka Nowy Sącz 2:0
Starówka Nowy Sącz – LKS Szaflary 4:1
Respekt Myślenice – Tarnovia Tarnów 0:0
Respekt Myślenice – Starówka Nowy Sącz 6:0
LKS Szaflary – Tarnovia Tarnów 0:11

Tabela:
Drużyna Mecze Punkty Bilans bramek
1.Tarnovia Tarnów 3 7 13-0 (awans)
2.Respekt Myślenice 3 7 11-0
3. Starówka Nowy Sącz 3 3 4-9
4. LKS Szaflary 3 0 1-20

Ostatecznie do finałów MP w Toruniu z poszczególnych grup awans wywalczyły:
Grupa 1: Pogoń Tczew
Grupa 2: Stomilanki Olsztyn
Grupa 3: AZS UW Warszawa
Grupa 4: Ślęza Wrocław
Grupa 5: Rolnik B.Głogówek
Grupa 6: Sokół Kolbuszowa Dolna
Grupa 7: ROW Rybnik
Grupa 8: Rekord Bielsko-Biała
Grupa 9: FSA Kraków
Grupa 10: Tarnovia Tarnów
Awansowały również: Gwiazda Toruń (gospodarz) i Wanda Kraków (obrońca tytułu).

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 28.11.2018 - 14:05
  Pozwólcie mi sie dopchać do pogratulowania dziewczynom świetnego wyniku - Gratulacje!
  Trzeba się cieszyć z tegorocznego miejsca bo jest nad czym pracować aby w przyszłym roku stanąć na najwyższym miejscu na podium! Dosłownie, rozwalcie system!
  Jeszcze raz gratuluje!
  Wierny kibic.
  3 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach